10

POWODÓW BY TAM BYĆ

PUERTO DE LA CRUZ - TENERYFA

1.

LORO PARQUE Największy i najfajniejszy park zoologiczny, nr 1 w Europie i nr 2 na świecie. Wśród tropikalnej roślinności obserwować można tu wiele gatunków zwierząt z różnych zakątków świata, w tym lwy morskie, walenie, pingwiny, aligatory, jaguary, nietoperze i flamingi oraz ponad 300 gatunków ptaków.

2.

LA MAREA SURFSCHOOL Doskonałe warunki do uprawiania surfingu, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych www.lamareasurfschool.com

LA OROTAVA Najpiękniejsze miasto Teneryfy! Dzięki swojej wyjątkowo malowniczej architekturze przenosi nas w okres kiedy Hiszpania była imperium, w którym nigdy nie zachodziło słońce.

3.

ICOD DE LOS VINOS to raj dla fanów wina, można wybrać się tu na zwiedzanie z degustacją. Ponadto znajduje się tam najstarsza na Teneryfie dracena, zwana Drzewem Smoczym.

4.

5.

NIGHTLIFE Azucar i Havana to najlepsze kluby w Puerto de la Cruz, w których bawią się lokalni mieszkańcy i turyści z Hiszpanii

6.

KUCHNIA Najlepsze owoce morza do spróbowania w Restauracji Cayaya w Puerto de la Cruz

LAGO MARTIANEZ to kompleks basenowy, który powstał według projektu wybitnego hiszpańskiego architekta, Césara Manrique. Jedną z największych atrakcji tego miejsca jest basen o pojemności 27 tysięcy metrów sześciennych, przypominający swoim wyglądem jezioro.

7.

KARNAWAŁ w Puerto de la Cruz odbywa się między 19 lutego a 5 marca 2017 a jego największą atrakcją są pochody karnawałowe pełne fantastycznych strojów i muzyki

8.

9.

PARK NARODOWY TEIDE To punkt obowiązkowy dla każdego fana turystyki aktywnej. Liczne trasy i wulkaniczne krajobrazy zachwycą każdego wędrowca.

10.

OGRÓD BOTANICZNY w Puerto de la Cruz należy do jednych z najstarszych na świecie – został założony w 1788 roku z polecenia króla Hiszpanii- Karola III. Powierzchnia ogrodu wynosi ponad 2,5 hektara i można tu spotkać około 1000 gatunków roślin.

Rezerwuj swoje wakacje na Teneryfie!