nasze biura 
Strefa klienta
 804 200 111
 22 212 05 00
Centrum Rezerwacji czynne
poniedziałek-sobota:9-22, niedziela:10-21
5,3 / 6
   93% poleca
 • 93% poleceń klientów
 • 5,3/6 ocena
            wg HolidayCheck
Kod oferty: LAST-W17-38227-A3A AI
Opcje zakwaterowania i wyżywienia:
 1. A3A Pokój dwuosobowy dla 3 osób (dla 3 osób)
 2. Standard, Prysznic, WC, Klimatyzacja zgodnie z opisem, Balkon lub taras, Widok na morze
All inclusive (wybrano)
Powyżej zaprezentowane są opcje zakwaterowania i wyżywienia
dla zadanej liczby osób, terminu wyjazdu i długości pobytu.
Ceny są prezentowane jako różnica w stosunku do aktualnie wybranego zakwaterowania i wyżywienia.

Położenie: spokojnie, bezpośrednio nad morzem. Do lotniska Marsa Alam ok. 85 km.

Plaża: bezpośrednio przy hotelu, piaszczysta, długa (ok. 600 m), z łagodnym zejściem do morza. Przy brzegu rafa koralowa, zalecane obuwie kąpielowe, wejście do wody w wyznaczonych miejscach lub z pomostu. Parasole, leżaki, materace i ręczniki bezpłatnie. Bar na plaży.

Wyposażenie: komfortowy hotel oferuje182 pokoje. Do dyspozycji Gości: lobby, recepcja, restauracja główna, restauracja a la carte włoska (za opłatą), kawiarnia, bar, kącik shisha (za opłatą), sklepy. W rozległym ogrodzie znajdują się 3 baseny (1 podgrzewany w sezonie zimowym), bar przy basenie, leżaki i parasole oraz ręczniki kąpielowe przy basenie bezpłatnie. www.fantaziamarsaalam.com

Kategoria lokalna: 5 gwiazdek.

Zakwaterowanie: wygodnie urządzone pokoje. Pokoje dwuosobowe z widokiem na morze (1-3A): przestronne, komfortowe, ok. 46 m2, klimatyzacja, minibar, sejf, TV-SAT., tel., prysznic, WC. Balkon lub taras. Pokoje dwuosobowe wariant ekonomiczny (1-3S): ok. 32 m2, z bocznym widokiem na morze.

Dzieci: brodzik, plac zabaw, mini club, wydzielona część w restauracji głównej.

Rozrywka: animacje.

Dostęp do internetu: za opłatą.

Sport: siłownia, siatkówka plażowa, basen kryty. Za opłatą: bilard, jazda konna, centrum wellness – masaże, sauna, whirlpool, łaźnia turecka, Coraya Divers – szkoła nurkowania.

All Inclusive: 3 posiłki: śniadanie, obiad, kolacja, w formie urozmaiconego bufetu. Lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe w godz. 10:00-24:00 (z wyłączeniem świeżo wyciskanych soków). Pizza w godz. 12:30-14:00. Po południu kawa, herbata, ciasteczka, przekąski.

Święta/Sylwester: menu świąteczne 24.12.16, sylwestrowe 31.12.16 w cenie.

Dla dzieci: 2-12 lat: pobyt gratis lub zniżka.


Polecamy:

 • blisko promenady w Port Galib
 • bezpośrednio przy przystani
 • przyjazny personel
 • 2 baseny, szkoła nurkowa

Informacje o zniżkach

Wcześniej = taniej: do 31.10.16 25% zniżki.

Dni gratis: 7=6, 14=12 w terminach: 17.01.17-14.02.17.

Aktualne przepisy wjazdowe i informacje
znajdą Państwo na stronie:
http://polakzagranica.msz.gov.pl


INFORMACJE OGÓLNE

Pas wybrzeża Marsa Alam należy do Riwiery Morza Czerwonego. Położony jest na zachodnim brzegu morza w południowo-wschodniej części Egiptu. Oddalone od stolicy kraju i innych popularnych kurortów Marsa Alam pozostaje terenem niemal dziewiczym i oazą spokoju. Nie ma tu tłumów i gwaru bardziej znanych miejscowości, dzięki czemu jest to idealne miejsce do odprężenia się i wypoczynku.
Powstająca tu od kilku lat baza hotelowa wyróżnia się na tle innych części Riwiery Morza Czerwonego. Nowoczesne hotele mają wysoki standard porównywalny do europejskiego, dlatego zadowoli on najbardziej wymagających turystów. Pracująca tu obsługa jest niezwykle życzliwa i pomocna. Hotele są świetnie wyposażone, zawierają wszelkie udogodnienia, jakich pragnie każdy urlopowicz – baseny, urządzenia sportowe, dyskoteki i restauracje oferujące zarówno kuchnię egipską, jak i międzynarodową. Warto skusić się na lokalne specjały, takie jak ryby z tutejszych połowów, kebab, koftę lub faul – mieszankę fasoli z najróżniejszymi przyprawami.
Okolice Marsa Alam szczególnie godne polecenia są miłośnikom podwodnego świata. Wyjątkowe bogactwo koralowców, różnokolorowych ryb i barwnej roślinności zachęca do nauki nurkowania. W Marsa Alam znajdziemy bardzo dobre szkoły. Pokonawszy pierwsze bariery, być może skusimy się na dłuższą płetwonurkową wyprawę, podczas której natknąć się można na występujące licznie w okolicy wraki statków. Warto odnaleźć również rafę koralową Samadai, nazywaną także domem delfinów. Bogactwo morskiej flory i fauny można także podejrzeć w płytszych wodach, dlatego nawet jeśli nie zdecydujemy się na profesjonalne nurkowanie, możemy doświadczyć niezapomnianego kontaktu z morską naturą. Żółwie, tuńczyki, skrzydlice to tylko niektórzy mieszkańcy tutejszych wód. Nierzadko zauważyć można również delfina, wieloryba lub innego morskiego ssaka.
Miłośników sportów wodnych tutejsza oferta również nie zawiedzie. Warto w tym celu odwiedzić port Ghalib, gdzie panują doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu. Tutaj podziwiać można również największy port jachtowy środkowego wybrzeża. Urok Marsa Alam to jednak przede wszystkim przepiękne, szerokie porośnięte palmami piaszczyste plaże i krystalicznie czysta woda.
Obok bujnego i różnorodnego podwodnego świata toczy się spokojne życie na lądzie. Tutejsze miejscowości początkowo były małymi wioskami rybackimi. Pomimo rozwijającej się tu bazy hotelowej życie biegnie dawnym spokojnym trybem – nie ma tu hałasu i tłumu. Warto usiąść w lokalnej knajpce i pozwolić, by czas przy shishy lub kawie płynął naturalnie i nieśpiesznie.


WAŻNE INFORMACJE

Thomas Cook Service. Z przedstawicielem naszego biura można się skontaktować podczas dyżurów w hotelu lub pod numerem telefonu serwisowego. Szczegółowy grafik dyżurów oraz nr telefonu kontaktowego znajdują się w segregatorze hotelowym.

Strefa czasowa. Czas polski +1 godzina.

Transfer. Lądowanie na lotnisku w Marsa Alam. Do Post Ghalib ok. 5 km, do Oriental Coast ok. 61 km, do El Queseir ok. 40 km.

Przepisy wjazdowe: obywatele polscy mają obowiązek posiadania paszportu z datą ważności min. 6 miesięcy od daty powrotu. Dzieci powinny mieć własny paszport z aktualnym zdjęciem. Wizy turystyczne wystawiane są na pobyt 30-dniowy.

Osoby wjeżdżające do Egiptu na podstawie paszportu dyplomatycznego muszą uzyskać wizę przed wylotem w Ambasadzie Egiptu w Warszawie.

Podróżni przylatujący do Hurghady i Marsa Alam muszą wykupić wizę na lotnisku, (koszt 25 USD). Podróżni przylatujący do Sharm el Sheikh otrzymują na lotnisku bezpłatną „małą wizę” („Sinai only”) uprawniającą do pobytu na terenie Synaju (strefa turystyczna) do 14 dni. Klienci, którzy planują dłuższy pobyt lub wybierają się poza Synaj  (np. na wycieczki do Kairu, Luksoru) lub do Białego Kanionu czy na nurkowanie głębinowe w Ras Mohamed muszą na lotnisku wykupić wizę turystyczną (koszt 25 USD). Przy planowanym pobycie turystycznym pow. 30 dni należy wystąpić o wizę w Ambasadzie Egiptu. Osoby przebywające w Egipcie pow. 12 tygodni nie mogą opuścić kraju lotem czarterowym.

Przepisy celne: bardzo dokładna kontrola celna. Obowiązek wypełnienia deklaracji celnej i zadbania, by została podstemplowana przez celnika. Brak pieczątki na deklaracji celnej może spowodować kłopoty przy wyjeździe. Egipskie przepisy celne nie odbiegają od ogólnie przyjętych standardów europejskich. Przy wjeździe warto zgłosić kamerę filmową, aparat fotograficzny lub inne wartościowe sprzęty, by uniknąć kłopotów podczas odprawy wyjazdowej. Wywóz z Egiptu bez zgody władz celnych większych ilości towarów, np. subsydiowanych leków, może grozić konfiskatą, a także wysokimi grzywnami.

Strefa czasowa: czas polski plus 1 godzina.

Waluta: funt egipski. 1 EGP = 0,4797 PLN (maj 2015). Karty płatnicze są akceptowane gł. w hotelach i droższych restauracjach. Rozbudowana sieć banków i bankomatów. Wwiezienie do Egiptu walut obcych nie wymaga wypełnienia deklaracji celnej – pod warunkiem że nie przekraczają one równowartości 10 tys. USD. Wywieźć można bez zgłaszania także najwyżej 10 tys. USD (lub równowartość w innych walutach) lub co najwyżej 5 tys. EGP. Ograniczenia zastosowano również w przypadku do waluty miejscowej: opuszczając Egipt, turysta może wywieźć najwyżej 5 tys. EGP.

Zdrowie: nie występują zagrożenia sanitarne i nie wymaga się specjalnych szczepień. W cenie Państwa wycieczki znajduje się ubezpieczenie podstawowe. Zalecamy zakup w ubezpieczenia kompleksowego bez limitu kosztów oraz bez wyłączenia dot. chorób przewlekłych w momencie dokonywania rezerwacji.

Ramadan: muzułmański miesiąc postu trwa w okresie 18.06.-16.07.2015. W tym okresie prosimy o respektowanie miejscowych zwyczajów poza terenem hotelu (powstrzymanie się od ostentacyjnego jedzenia i picia) oraz wyrozumiałość w stosunku do obsługi.

Uwagi ogólne dotyczące pobytu:

Napiwki są bardzo popularne, dlatego warto przeznaczyć na ten cel około 20 EURO planując tygodniowy pobyt.

Standard: serwis, punktualność oraz ogólny poziom hoteli w Egipcie odbiega nieco od europejskich standardów. Na pustyni występują braki wody. Należy mieć na uwadze fakt, iż tereny zielone wokół hoteli podlewane są nieuzdatnioną wodą, co może powodować przykry zapach. W celu zwiększenia atrakcyjności miejscowości wypoczynkowych rozbudowywana jest baza hotelowa. Dlatego należy liczyć się z pracami budowlanymi w sąsiedztwie lub otoczeniu hotelu. Do większości obiektów hotelowych w Egipcie nie można wnosić żywności i napoi z zewnątrz.

Pokoje trzyosobowe: to najczęściej pokoje dwuosobowe z dostawką (niektóre z rozkładanym łóżkiem).

Gastronomia: wiele restauracji, barów i pubów. Napiwki są oczekiwanym przez miejscową ludność gestem.

Komunikacja: taksówka: ok. 20 EGP w obrębie miejscowości wypoczynkowej. Minibusy ok. 10 EGP.

Podróżowanie po kraju: w związku z wprowadzeniem stanu wyjątkowego turyści są zobowiązani do przebywania w kurortach turystycznych (stan: maj 2015).

Fotografowanie. zakaz filmowania i fotografowania obowiązuje w odniesieniu do mostów, portów, baz lotniczych i wojskowych oraz na terenie niektórych zabytków i muzeów, zaś w niektórych miejscach za filmowanie pobierana jest opłata.

Tradycja: Egipt jest krajem muzułmańskim, gdzie zarówno zasady religijne, jak i tradycyjne obyczaje są powszechnie praktykowane. Turyści powinni się odpowiednio zachowywać, szczególnie w miejscach publicznych, meczetach itp. Zbyt swobodny ubiór kobiet może powodować niepożądane reakcje. Wieczorami w hotelach mile widziane jest odpowiednie ubranie (długie spodnie u mężczyzn). Publiczne okazywanie uczuć w stosunku do osoby płci przeciwnej uchodzi za nieprzyzwoite.

Napięcie elektryczne: 220 Volt.

Ważne adresy: Ambasada RP w Kairze, Egipt, Kair, 5, Aziz Osman Str., Zamalek,

tel.: (+202) 27355416, tel. dyżurny: (+201) 05485500, e-mail: ir.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.kair.polemb.net


Powyższe dane mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą stanowić podstaw do jakichkolwiek roszczeń w przypadku zmian i/lub błędów, które mogły powstać podczas przygotowania materiału do druku.


WYCIECZKI FAKULTATYWNE

Edfu i Asuan

Najdalej na południe wysunięte miasto Egiptu, które ze względu na swoje położenie i zabytki stanowi dużą atrakcję turystyczną. Transport do Wysokiej Tamy i Jeziora Nasera. Przepłynięcie łodzią motorową na wyspę File, położoną na jeziorze między tamami asuańskimi. Podziwiać tu można świątynię Izydy, która powstawała na przestrzeni  ośmiuset lat w czasach ptolemejskich i rzymskich. Po obiedzie rejs po Nilu wokół wyspy Elefantyna oraz czas wolny na bazarze w Asuanie.

Wyspy Qulaan
Nazwane Egipskimi Malediwami, to grupa wysp otoczona pięknymi lagunami z bardzo bogatym życiem podwodnym. Położone w Parku Narodowym Wadi El Hamata; w programie wycieczki rejs po lagunie pomiędzy wyspami - możliwość nurkowania w trakcie postoju u wybrzeży wysp; na miejscu możliwość wypożyczenia sprzętu do snorklingu. W ciągu jednego dnia możliwość podziwiania ferii kolorów podwodnej fauny i flory na trzech rafach koralowych.

Wadi El Gamal


Wspaniała przygoda na grzbiecie wielbłąda w jednym z trzech największych parków narodowych Egiptu. W trakcie przejazdu na wielbłądach przez pustynię poznanie tajników pieczenia chleba i zaparzania kawy u Beduinów. Uwieńczeniem dnia będzie kolacja przy romantycznym zachodzie słońca.

Powyższe wycieczki odbywają się w języku angielskim lub niemeickim przy minimalnej liczbie uczestników i organizowane są przez miejscowe agencje turystyczne. Zastrzegamy sobie możliwość zmian. Szczegółowe informacje dotyczące wszystkich oferowanych wycieczek otrzymają Państwo od przedstawiciela Thomas Cook Service na miejscu.


WYCIECZKI FAKULTATYWNE

Asuan i Edfu

Najdalej na południe wysunięte miasto Egiptu, które ze względu na swoje położenie i zabytki stanowi dużą atrakcję turystyczną. Transport do Wysokiej Tamy i Jeziora Nasera. Przepłynięcie łodzią motorową na wyspę File, położoną na jeziorze między tamami asuańskimi. Podziwiać tu można świątynię Izydy, która powstawała na przestrzeni  ośmiuset lat w czasach ptolemejskich i rzymskich. Po obiedzie rejs po Nilu wokół wyspy Elefantyna oraz czas wolny na bazarze w Asuanie.

Wyspy Qulaan
Nazwane Egipskimi Malediwami, to grupa wysp otoczona pięknymi lagunami z bardzo bogatym życiem podwodnym. Położone w Parku Narodowym Wadi El Hamata; w programie wycieczki rejs po lagunie pomiędzy wyspami - możliwość nurkowania w trakcie postoju u wybrzeży wysp; na miejscu możliwość wypożyczenia sprzętu do snorklingu. W ciągu jednego dnia możliwość podziwiania ferii kolorów podwodnej fauny i flory na trzech rafach koralowych.

Wadi El Gamal


Wspaniała przygoda na grzbiecie wielbłąda w jednym z trzech największych parków narodowych Egiptu. W trakcie przejazdu na wielbłądach przez pustynię poznanie tajników pieczenia chleba i zaparzania kawy u Beduinów. Uwieńczeniem dnia będzie kolacja przy romantycznym zachodzie słońca.

Powyższe wycieczki odbywają się w języku angielskim lub niemeickim przy minimalnej liczbie uczestników i organizowane są przez miejscowe agencje turystyczne. Zastrzegamy sobie możliwość zmian. Szczegółowe informacje dotyczące wszystkich oferowanych wycieczek otrzymają Państwo od przedstawiciela Thomas Cook Service na miejscu.


MARSA ALAM

Marsa Alam jest regionem turystycznym powstałym na bazie dawnej osady rybackiej. Pas wybrzeża nad Morzem Czerwonym wraz z nowoczesną infrastrukturą hotelową tworzą idealne warunki do komfortowego, spokojnego wypoczynku. Marsa Alam swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim fantastycznym warunkom do nurkowania. Wody Morza Czerwonego kryją w swych głębinach bajecznie kolorowe rafy, które przyciągają płetwonurków z całego świata.


MARSA ALAM

Marsa Alam jest regionem turystycznym powstałym na bazie dawnej osady rybackiej. Pas wybrzeża nad Morzem Czerwonym wraz z nowoczesną infrastrukturą hotelową tworzą idealne warunki do komfortowego, spokojnego wypoczynku. Marsa Alam swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim fantastycznym warunkom do nurkowania. Wody Morza Czerwonego kryją w swych głębinach bajecznie kolorowe rafy, które przyciągają płetwonurków z całego świata.


EL QUSEIR

El-Quseir jest usytuowany ok. 160 km na południe od Hurghady wzdłuż wybrzeża Morza Czerwonego. El-Quseir leży na wysokości starożytnych Teb i Luksoru. W miasteczku znajduje się mały port, a z zabytków zachował się meczet z XII wieku oraz XIX-wieczny szpital zbudowany z myślą o pielgrzymach wędrujących do Mekki. Jeszcze do niedawna El-Quseir był zwykłą rybacką osadą. Dziś to prężnie rozwijający się kurort renomowanych sieci hotelowych. W ślad za nimi rozwija się cała infrastruktura potrzebna przyjeżdżającym tu turystom. Region szczególnie polecamy miłośnikom nurkowania i snorkelingu, ze względu na występowanie licznych raf koralowych Morza Czerwonego.


EL QUSEIR

El-Quseir jest usytuowany ok. 160 km na południe od Hurghady wzdłuż wybrzeża Morza Czerwonego. El-Quseir leży na wysokości starożytnych Teb i Luksoru. W miasteczku znajduje się mały port, a z zabytków zachował się meczet z XII wieku oraz XIX-wieczny szpital zbudowany z myślą o pielgrzymach wędrujących do Mekki. Jeszcze do niedawna El-Quseir był zwykłą rybacką osadą. Dziś to prężnie rozwijający się kurort renomowanych sieci hotelowych. W ślad za nimi rozwija się cała infrastruktura potrzebna przyjeżdżającym tu turystom. Region szczególnie polecamy miłośnikom nurkowania i snorkelingu, ze względu na występowanie licznych raf koralowych Morza Czerwonego.


Proszę wybrać, które części opisu oferty będą wydrukowane:

opis hotelu
 
wybór pokoju hotelowego:
 
opis regionu:
 
ilość zdjęć:
 
imię:
*
nazwisko:
*
ulica:
*
nr domu/mieszkania:
*
miejscowość:
*
kod pocztowy:
*
telefon w dzień:
*
telefon wieczorem:
*
fax:
*
e-mail:
*
treść zapytania:
*
planowany termin wyjazdu:
*
liczba dorosłych uczestników:
*
liczba dni pobytu:
*
liczba dzieci:
*

Jeżeli jadą Państwo z dziećmi, prosimy zawsze podawać ich wiek.

Zależą od tego możliwości uzyskania zniżek przy rezerwacji i odpowiedniego wyposażenia obiektów. Wysyłając niniejsze zapytanie wyrażacie Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych związane z realizacją oferty (zamówienia).

Odpowiadamy tylko na zapytania z prawidłowym adresem e-mail.

Pola oznaczone znakiem * są wymagane dla przesłania formularza.

Wybierz najbliższe biuro Neckermann'a:
*
Zmiana zakwaterowania
Pokój dwuosobowy dla 3 osób A3A (dla 3 osób)
wyżywienie: All inclusive
wyposażenie: Standard, Prysznic, WC, Klimatyzacja zgodnie z opisem, Balkon lub taras, Widok na morze
3 osoby dorosłe
Osoby dorosłe:
Dzieci:
 • Wiek 1 dziecka:
 • Wiek 2 dziecka:
 • Wiek 3 dziecka:
 • Wiek 4 dziecka:

Podaj, by poznać dokładną cenę
Daty urodzenia osób
Daty urodzenia dorosłych:
 • 1 osoba:
 • 2 osoba:
 • 3 osoba:


Wylot z Katowic

od 2017-03-21, wtorek
19 °C     22 °C
na 14 dni

Cena całkowita:
(bez kosztu ubezpieczeń)
11 316

  osoba 3 772 zł
  osoba 3 772 zł
  osoba 3 772 zł

 11 089
 zł
×