Jamajka

Wczasy egzotyka - Jamajka

Przepiękne plaże, serdeczni mieszkańcy i wszechobecna muzyka reggae w niezliczonych barach pod palmami - zapraszamy do ojczyzny Boba Marleya, czyli Jamajka na wakacje 2019! „Relaks, reggae, rasta” – formuła "3 x R" doskonale oddaje specyfikę tego wyjątkowego miejsca. Najpopularniejsze kurorty turystyczne na Jamajce to tętniący życiem Negril, spokojny Runaway Bay czy słynący ze świetnych plaż światowej sławy kurort z luksusowymi hotelami Montego Bay. Trzecia co do wielkości wyspa na Morzu Karaibskim co roku przyciąga setki turystów na wakacje i wczasy na Jamajce.

Jamajka to przede wszystkim fantastyczne krajobrazy z białymi plażami, jaskinie, 200 - metrowy wodospad Dunn’s River Falls w pobliżu Ocho Rios czy Błękitne Góry, z najwyższym szczytem Blue Mountain Peak (2256 m n.p.m.), uważane za najpiękniejszy zakątek wyspy. Spływ wprost do morza bambusową tratwą po rzece Rio Grande? A może zwiedzanie słynnego Muzeum Boba Marleya w domu legendarnego muzyka w stolicy Jamajki - Kingston? Na Jamajce można robić niemal wszystko! Jamajka to także przystań sportów wodnych i gry w golfa. Już po wyjściu z samolotu udziela nam się karaibski luz i radość życia. Krzysztof Kolumb, który odkrył Jamajkę w XV w. określił ją mianem "najpiękniejszej wyspy jaką widziały ludzkie oczy".

Popularny kurort Negril znajduje się na zachodnim wybrzeżu Jamajki. Dawna osada rybacka obecnie stała się tętniącym życiem kurortem, doskonałym do uprawiania sportów wodnych i nurkowania pośród rafy koralowej. Najlepszym miejscem do odkrywania podwodnego świata w pobliżu Negril jest Throne Room, gdzie na głębokości niemal 65 metrów znajdują się wspaniałe jaskinie pokryte żółtymi koralowcami. Miłośnikom słonecznych kąpieli przypadnie do gustu jedna z najdłuższych na wyspie 8-kilometrowa piaszczysta plaża Seven Mile Beach. Panoramę Negril podziwiać można z Rick’s Cafe, jednej z najsłynniejszych kawiarni w okolicy, która znajduje się na 40 - metrowym klifie. Negril to doskonały wybór na wakacje 2019 na Jamajce!
Runaway Bay to jedno z najpiękniejszych naturalnych miejsc na Jamajce. Białe plaże otoczone krystalicznymi wodami i jamajskie słońce sprawiają, że Runaway Bay to doskonała propozycja na pełne relaksu egzotyczne wczasy na Jamajce. Najpiękniejsza z plaż, czyli Paradise Beach, zachęca do błogiego lenistwa w cieniu palm. W wodach Runaway Bay znajduje się przepiękna rafa koralowa, w której można spotkać tropikalne gatunki ryb. Montego Bay to doskonałe miejsce do nurkowania z akwalungiem i snurkowania. Niesamowite plaże, takie jak słynna Doctor’s Cave, czy piaszczysta Half Moon Beach należą do najpiękniejszych na całej Jamajce. Montego Bay świetnie sprawdzi się na wakacje dla miłośników odkrywania podwodnego świata oraz dla tych, którzy wolą błogie lenistwo pod palmą.

Jamajka na wakacje i wczasy 2019 to karaibskie słońce, ciepłe morze, rafy koralowe i rytmy reggae! Wybierając Jamajkę z Neckermann Podróże znajdziesz hotele dla wymagających (hotele min. 5*), hotele z pokojami dla rodzin z dziećmi oraz dla singli.

A może Jamajka all inclusive? Spędź wakacje na Karaibach korzystając ze wszystkich dogodności komfortowych hoteli i apartamentów na Jamajce.

Na Jamajkę latamy z 6 polskich portów lokalnych! Jamajka z Warszawy, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Poznania oraz Gdańska.

Polecamy na Jamajce: