Centrum Rezerwacji 22 212 05 00

Informacje o regionie 3 Doliny

Francuskie 3 Doliny to największy region narciarski na świecie. Skiarena rozłożona jest pomiędzy trzema dolinami: Belleville, Allues i Saint-Bon. 3 Doliny obejmują ośrodki narciarskie Val Thorens, Les Menuires, Meribel, Brides les Bains i Courchevel. Kurorty połączone są jednym wspólnym skipassem. W regionie znajdziemy aż 600 km różnorodnych nartostrad i 84 nowoczesne wyciągi. Początkujący narciarze znajdą szerokie, łagodne stoki w Courchevel oraz w Meribel. W kurortach znajdziemy także specjalne zabezpieczone tereny przygotowane z myślą o najmłodszych narciarzach. Zaawansowanych narciarzy ucieszy wymagająca trasa Combe de Caron w Val Thorens, która staruje na wysokości ponad 3000 m n.p.m.
zobacz więcej
Dzięki doskonałemu położeniu regionu oraz nowoczesnemu systemowi naśnieżania narciarze i snowboardziści mają w 3 Dolinach gwarancję śniegu przez cały sezon, trwający od listopada aż do maja! Ponad 85% terenów narciarskich położonych jest powyżej 1800 m n.p.m.

Na amatorów snowboardu czekają atrakcyjne snowparki: w Courchevel, Meribel i Les Menuires, oferujące moc atrakcji dla miłośników szaleństw na desce i freestyle’u. Ponadto 3 Doliny to także wiele pozanarciarskich atrakcji. W regionie mamy możliwość wspinaczki na lodospady, wyprawy w rakietach śnieżnych, przejażdżki psimi zaprzęgami a także przejażdżki skuterem śnieżnym. Po całym dniu szaleństw na śniegu w regionie 3 Dolin znajdziemy wiele regionalnych restauracji, barów, klubów i dyskotek, w których możliwa jest zabawa do białego rana.
zobacz mniej

Informacje narciarskie

Wysokość Region na wysokości do 3266 m
Trasy łącznieTrasy łącznie/km: 600
Trasy niebieskie Niebieskie: 277
Trasy czerwone Czerwone: 256
Trasy czarne Czarne: 67
Wyciągi łącznie Wyciągi łącznie: 84
Wyciągi gondolowe Kolejki gondolowe: 37
Wyciągi krzesełkowe Wyciągi krzesełkowe: 67
Wyciągi orczykowe Wyciągi orczykowe: 85
Trasy saneczkowe Trasy saneczkowe w km: 5
Funpark Funpark: Tak
Gwarancja śniegu Gwarancja śniegu: Tak