Centrum Rezerwacji 22 212 05 00

Informacje o regionie Alpe d'Huez

Region narciarski Alpe d’Huez to 214 km różnorodnych tras narciarskich i 62 nowoczesne wyciągi. Nartostrady rozciągają się od miejscowości Alpe d’Huez (1860 m n.p.m.) aż do szczytu lodowca Pic Blanc (3330 m n.p.m.). Region posiada 38 km łagodnych tras zielonych, przystosowanych dla początkujących i najmłodszych narciarzy oraz liczne udogodnienia dla rodzin z dziećmi. Region Alpe d’Huez posiada odznaczenie „Famille Plus”, co gwarantuje, że Alpe d’Huez to idealne miejsce na narty i snowboard dla rodzin z dziećmi.
zobacz więcej
W regionie znajdziemy szkółki narciarskie z wykwalifikowaną kadrą oraz profesjonalne świetlice oferujące opiekę nad najmłodszymi. Na zaawansowanych narciarzy czeka najdłuższy zjazd w Europie, czyli 16-kilometrowa La Sarenne, z 1000- metrową różnicą poziomów. Wyjątkowej sprawności od narciarza wymaga także 3-kilometrowy, czarny zjazd Tunnel, ze szczytu Pic Blanc, z 770-metrową różnicą poziomów. Sezon narciarski trwa od grudnia do kwietnia, a południowa ekspozycja stoków sprawia, że Alpe d’Huez oferuje niemal 300 słonecznych dni w roku.

Miłośnicy narciarstwa biegowego znajdą w regionie ponad 50 km dobrze przygotowanych tras. Na amatorów szaleństw na desce i freestyle’owców czekają dwa snowparki, oferujące atrakcje przystosowane do różnych poziomów zaawansowania. Alpe d’Huez to także oferta après-ski pełna alpejskich przysmaków. Wybierz jeden z komfortowych apartamentów i hoteli w Alpe d’Huez na alpejskie ferie i święta 2018/2019.
zobacz mniej

Informacje narciarskie

Wysokość Region na wysokości do 3330 m
Trasy łącznieTrasy łącznie/km: 214
Trasy zielone Zielone: 38
Trasy niebieskie Niebieskie: 54
Trasy czerwone Czerwone: 80
Trasy czarne Czarne: 67
Wyciągi łącznie Wyciągi łącznie: 62
Wyciągi gondolowe Kolejki gondolowe: 15
Wyciągi krzesełkowe Wyciągi krzesełkowe: 24
Wyciągi orczykowe Wyciągi orczykowe: 23
Trasy biegowe Trasy biegowe w km: 50
Gwarancja śniegu Gwarancja śniegu: Tak