Centrum Rezerwacji 22 212 05 00

Informacje o regionie Chamonix Mont-Blanc

Francuskie Chamonix leży u stóp najwyższego szczytu Alp, Mont Blanc (4810 m n.p.m.). Ośrodek narciarski Chamonix Mont-Blanc oferuje idealne stoki dla zaawansowanych i średniozaawansowanych narciarzy oraz świetne tereny do freeride’u. Chamonix Mont-Blanc to 115 km tras narciarskich oraz 48 nowoczesnych wyciągów. Tereny narciarskie rozciągają się od 1050 do 3842 m n.p.m., co sprawia, że świetne warunki narciarskie z gwarancją śniegu panują tu od grudnia aż do kwietnia. Zaawansowani narciarze mogą przetestować swoją sprawność na wymagającej trasie Les Pylones, gdzie w trakcie 3,5-kilometrowego zjazdu pokonają aż 1053-metrową różnicę wysokości.
zobacz więcej
Wyzwaniem będzie też czarna trasa Point de Vue. Na miłośników snowboardu czeka Snowpark Grands Montets, Snowpark Le Tour, Boardercross w Brevent oraz Snowpark Les Houches, dedykowany początkującym miłośnikom szaleństw na desce.

Chamonix Mont-Blanc sprawdzi się także jako idealne miejsce na ferie i święta z dziećmi. Profesjonalne szkółki narciarskie z wykwalifikowaną kadrą instruktorów, zadbają by Twoja pociecha zgłębiała tajnik zimowego szaleństwa w przyjaznej atmosferze, sprzyjającej rozwijaniu narciarskich i snowboardowych umiejętności. W kurortach Le Tour i Vormaine najmłodsi i początkujący znajdą szerokie, łagodne stoki. W regionie znajdziemy także specjalnie przygotowane, zabezpieczone strefy, gdzie najmłodsi mogą zjeżdżać na sankach. Après-ski w Chamonix Mont-Blanc to wiele restauracji, pubów i barów oraz kasyno! Chamonix Mont-Blanc to także idealne miejsce na zimowy relaks. Znajdziemy tu wiele ośrodków spa, które zadbają o regenerację po męczącym dniu na stoku, zdrowy wygląd i dobre samopoczucie. Klimatyczny hotel Best Western Plus Excelsior Chamonix Hotel Spa to doskonały wybór na ferie i święta 2018/2019 w francuskim Chamonix Mont-Blanc.
zobacz mniej

Informacje narciarskie

Wysokość Region na wysokości do 3842 m
Trasy łącznieTrasy łącznie/km: 115
Trasy zielone Zielone: 16
Trasy niebieskie Niebieskie: 18
Trasy czerwone Czerwone: 27
Trasy czarne Czarne: 8
Wyciągi łącznie Wyciągi łącznie: 48
Wyciągi gondolowe Kolejki gondolowe: 13
Wyciągi krzesełkowe Wyciągi krzesełkowe: 16
Wyciągi orczykowe Wyciągi orczykowe: 19
Trasy biegowe Trasy biegowe w km: 35
Gwarancja śniegu Gwarancja śniegu: Tak