Centrum Rezerwacji 22 212 05 00

Informacje o regionie Val Thorens

Val Thorens, w regionie Trzech Dolin, to najwyżej położona stacja narciarska w Europie (2300 m n.p.m.) i jeden z najlepszych francuskich ośrodków narciarskich. Val Thorens oferuje niemal 600 km tras narciarskich i 220 nowoczesnych wyciągów. Trasy narciarskie Val Thorens rozciągają się na wysokości od 1800 do 3230 m n.p.m. Wysokie położenie ośrodka oraz bliskość lodowców gwarantuje doskonałe warunki narciarskie niemal przez cały rok! W Val Thorens każdy miłośnik sportów zimowych znajdzie coś dla siebie. Niemal wszystkie trasy zlokalizowane są na wysokości powyżej 2000 m n.p.m., co pozwala połączyć sportowe doznania z niesamowitymi alpejskimi widokami.
zobacz więcej
Dla doświadczonych narciarzy idealna będzie czarna trasa Combe de Caron, o długości 6 kilometrów, oraz 12-kilometrowa Col de l’Audzin, z 1400-metrową różnicą wysokości. Łagodne szerokie trasy, strefy dla początkujących oraz wyciągi dywanowe sprawiają, że Val Thorens to miejsce wyjątkowo przyjazne rodzinom z dziećmi.

Najmłodszych narciarzy zadowolą profesjonalne szkółki narciarskie, które pozwalają zgłębiać tajniki sportów zimowych w przyjaznej atmosferze. Ponadto na terenie ośrodka można skorzystać z rodzinnych karnetów oraz licznych zniżek dla dzieci nawet do 16 roku życia. Val Thorens to także znakomity teren dla freestyle’owców i snowboardzistów. 5 atrakcyjnych snowparków oferuje między innymi halfpipe, tables, boardercross, raile, boxy i AirBag. Komfortowe hotele i apartamenty zlokalizowane są bezpośrednio przy stoku. Val Thorens to propozycja na ferie i święta 2018/2019 we Francji.
zobacz mniej

Informacje narciarskie

Wysokość Region na wysokości do 3266 m
Trasy łącznieTrasy łącznie/km: 600
Trasy niebieskie Niebieskie: 277
Trasy czerwone Czerwone: 256
Trasy czarne Czarne: 67
Wyciągi łącznie Wyciągi łącznie: 189
Wyciągi gondolowe Kolejki gondolowe: 37
Wyciągi krzesełkowe Wyciągi krzesełkowe: 67
Wyciągi orczykowe Wyciągi orczykowe: 85
Trasy saneczkowe Trasy saneczkowe w km: 5
Funpark Funpark: Tak
Gwarancja śniegu Gwarancja śniegu: Tak