Centrum Rezerwacji 22 212 05 00

Informacje o regionie 4 Doliny- 4 Valees

Region narciarski 4 Doliny- 4 Valees położony jest w szwajcarskiej części Alp Pennińskich. Jest to największy obszar narciarski w Szwajcarii i trzeci największy w Europie, pod względem ilości tras. 4 Doliny położone są na wysokości od 1400 do 3330 m n.p.m., a najwyższy punkt regionu stanowi lodowiec Mont Fort. 4 Doliny oferują aż 412 km tras narciarskich, na wszystkich poziomach trudności, oraz 84 nowoczesne wyciągi o dużej przepustowości.
zobacz więcej
Sezon narciarski 2018/2019 rozpoczyna się już w listopadzie i trwać będzie aż do kwietnia! Bliskość lodowca gwarantuje świetne warunki narciarskie przez cały sezon.

W skład regionu wchodzą 4 kurorty narciarskie: Veysonnaz, Ovronaz, Les Collons i Haute-Nendaz. Miejscowości przyciągają zarówno początkujących, jak i zaawansowanych amatorów zimowego szaleństwa. Haute-Nendaz jest kurortem wyjątkowo przyjaznym dla rodzin z dziećmi. We współpracy z profesjonalną kadrą szkółek narciarskich najmłodsi narciarze mogą ćwiczyć swoje umiejętności w przyjaznej atmosferze. 4 Doliny to także idealne miejsce dla miłośników snowboardu i freeride’u. Zbocza lodowca Mont Fort zadowolą sympatyków „wolnej” jazdy. W miejscowości Verbier co roku można oglądać jedne z najlepszych zawodów freeride’owych, czyli Swatch Freeride World Tour!

Na tych, którzy uwielbiają szaleństwa na desce czekają dwa atrakcyjne snowparki: Verbier Snowpark i Thyon Central Park. Après-ski w szwajcarskim regionie 4 Doliny to cała gama różnorodności, z odrobiną folkloru.
zobacz mniej

Informacje narciarskie

Wysokość Region na wysokości do 3330 m
Trasy łącznieTrasy łącznie/km: 412
Trasy niebieskie Niebieskie: 161
Trasy czerwone Czerwone: 181
Trasy czarne Czarne: 70
Wyciągi łącznie Wyciągi łącznie: 84
Wyciągi gondolowe Kolejki gondolowe: 14
Wyciągi krzesełkowe Wyciągi krzesełkowe: 24
Wyciągi orczykowe Wyciągi orczykowe: 46
Trasy saneczkowe Trasy saneczkowe w km: 24,2
Funpark Funpark: Tak
Gwarancja śniegu Gwarancja śniegu: Tak