Centrum Rezerwacji 22 212 05 00

Informacje o regionie Adelboden - Lenk

Adelboden – Lenk to jeden z największych ośrodków narciarskich w Berneńskim Oberlandzie. Adelboden, leżące na końcu doliny Engstlige, dzięki połączeniu siecią 72 nowoczesnych wyciągów z sąsiednią stacją Lenk, oferuje ponad 210 km tras narciarskich, trasy saneczkowe, trasy biegowe oraz trasy z pomiarem czasu. W regionie znajdziemy także jeden z najlepszych szwajcarskich snowparków: Gran Masta Park, gdzie freestyle’owcy i snowboardziści mogą doskonalić swoje umiejętności.
zobacz więcej
Tereny narciarskie położone są na wysokości od 1350 do 2400 m n.p.m. Sezon narciarski w Adelboden – Lenk rozpoczyna się już w listopadzie i trwa aż do maja!

W Adelboden – Lenk przeważają łatwe i średnio trudne nartostrady, idealne dla początkujących i najmłodszych narciarzy. Ośrodek posiada znak jakości „Rodziny mile widziane”, co gwarantuje szereg atrakcji i udogodnień dla rodzin z dziećmi. Jednak w regionie także zaawansowani narciarze znajdą coś dla siebie. Najbardziej wymagającymi trasami są Luegli – Gleis, o długości ponad 2 km, z 431- metrową różnicą wysokości, oraz 2-kilometrowa Elsighorn –Senggi, z 460- metrową różnicą wysokości. Nocna jazda na nartach w Szwajcarskim Adelboden – Lenk odbywa się pod nazwą „Chuenis bi Nacht”. Oprócz doskonale przygotowanych, oświetlonych stoków narciarze mogą liczyć także na nocne sportowe show z pokazem laserów oraz wieczory founde. Po męczącym dniu na stoku na amatorów białego szaleństwa czekają liczne puby, bary i restauracje, serwujące lokalne przysmaki oraz centrum rekreacji Aqua Vitalis. Adelboden – Lenk to idealny wybór na ferie i święta 2018/2019!
zobacz mniej

Informacje narciarskie

Wysokość Region na wysokości do 2400 m
Trasy łącznieTrasy łącznie/km: 210
Trasy niebieskie Niebieskie: 92
Trasy czerwone Czerwone: 96
Trasy czarne Czarne: 22
Wyciągi łącznie Wyciągi łącznie: 72
Wyciągi gondolowe Kolejki gondolowe: 12
Wyciągi krzesełkowe Wyciągi krzesełkowe: 11
Wyciągi orczykowe Wyciągi orczykowe: 49
Trasy biegowe Trasy biegowe w km: 42
Funpark Funpark: Tak
Gwarancja śniegu Gwarancja śniegu: Tak