Centrum Rezerwacji 22 212 05 00

Informacje o regionie Aletsch Arena / Riederalp - Bettmeralp - Fiesch-Eggishorn

Riederalp - Bettmeralp – Fiesch - Eggishorn u zboczy największego alpejskiego lodowca Aletsch to wyjątkowa propozycja na zimę 2018/2019. Aletsch Arena oferuje 104 km doskonałych tras narciarskich, niemal 40 km tras biegowych i 35 nowoczesnych wyciągów. Trasy zjazdowe rozciągają się na wysokości do 2869 m n.p.m. Alpejski region Jungfrau-Aletsch został uznany za krajobraz o wyjątkowym pięknie. W 2001 roku wpisano Jungfrau-Aletsch na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
zobacz więcej
Stoki na lodowcu to także idealne miejsce do uprawiania snowboardu i carvingu. Sezon narciarski u zboczy lodowca trwa od grudnia aż do kwietnia. Lodowiec Aletsch to aż 27 mld ton lodu! Wyjątkowe położenie regionu daje gwarancję śniegu przez cały sezon.

Miasteczka Riederalp, Bettmeralp i Fiesch-Eggishorn oferują także ośle łączki i trasy dla początkujących. W regionie jest też wiele atrakcji dla zaawansowanych narciarzy. Zapierające dech w piersiach widoki z Aletsch Areny na czterotysięczniki kantonu Wallis zachęcają do pieszego przemierzania szlaków turystycznych bądź wędrówek na rakietach śnieżnych. Après-ski w Altesch Arenie to przede wszystkim przytulne restauracje i bary, które goszczą miłośników białego szaleństwa lokalnymi przysmakami i rozgrzewającymi trunkami.
zobacz mniej

Informacje narciarskie

Wysokość Region na wysokości do 2869 m
Trasy łącznieTrasy łącznie/km: 104
Trasy niebieskie Niebieskie: 42
Trasy czerwone Czerwone: 50
Trasy czarne Czarne: 12
Wyciągi łącznie Wyciągi łącznie: 35
Wyciągi gondolowe Kolejki gondolowe: 11
Wyciągi krzesełkowe Wyciągi krzesełkowe: 8
Wyciągi orczykowe Wyciągi orczykowe: 16
Funpark Funpark: Tak
Gwarancja śniegu Gwarancja śniegu: Tak