Centrum Rezerwacji 22 212 05 00

Informacje o regionie Crans Montana - Aminona

Szwajcarskie miejscowości: Crans Montana i Aminona, tworzą wspólnie doskonały ośrodek narciarski, który oferuje 140 kilometrów tras narciarskich i 18 nowoczesnych wyciągów. W Crans Montana – Aminona stoki położone są od poziomu doliny Rodanu i Sierre (1495 m n.p.m.) aż do lodowca Plaine Morte (3000 m n.p.m.). Lodowiec Plaine Morte gwarantuje przede wszystkim możliwość zjazdów w dziewiczym śniegu oraz doskonałe warunki narciarskie niemal przez cały rok.
zobacz więcej
Większość tras narciarskich rozciąga się na południowych stokach, co pozwala cieszyć się intensywnym alpejskim słońcem. W regionie znajdziemy także atrakcyjny snowpark Aminona i 150- metrowy halfpipe w Crans Montana. Zaawansowanych amatorów sportów zimowych zachwyci 12-kilometrowy zjazd na lodowcu Plaine Morte.

Crans Montana- Aminona imponuje odwiedzającym niezwykłą przyrodą i panoramicznymi widokami na Alpy Walijskie. Co roku w Crans Montana odbywają się liczne międzynarodowe wyścigi narciarskie i snowboardowe. Na tych, którym wciąż mało zimowego szaleństwa czeka oświetlony stok Grand-Signal, przygotowany do nocnej jazdy. Komfortowy hotel Valaisia w Crans Montana - Aminona to doskonały wybór na ferie i święta 2018/2019!
zobacz mniej

Informacje narciarskie

Wysokość Region na wysokości do 3000 m
Trasy łącznieTrasy łącznie/km: 140
Trasy niebieskie Niebieskie: 55
Trasy czerwone Czerwone: 70
Trasy czarne Czarne: 15
Wyciągi łącznie Wyciągi łącznie: 18
Wyciągi gondolowe Kolejki gondolowe: 4
Wyciągi krzesełkowe Wyciągi krzesełkowe: 6
Wyciągi orczykowe Wyciągi orczykowe: 8
Trasy biegowe Trasy biegowe w km: 60
Funpark Funpark: Tak
Gwarancja śniegu Gwarancja śniegu: Tak