Centrum Rezerwacji 22 212 05 00

Informacje o regionie Davos- Klosters

Davos- Klosters to jeden z największych ośrodków narciarskich w Alpach! Narciarze, snowboardziści, freestylerzy, a także freeriderzy- każdy z pasjonatów sportów zimowych znajdzie w Davos-Klosters coś dla siebie. Davos-Klosters składa się z 5 terenów narciarskich: Parsenn/Gotschna, Madrisa, Jakobshorn, Pischa i Rinerhorn. Region oferuje niemal 262 km znakomicie przygotowanych tras narciarskich i 52 wyciągi, z przewagą wyciągów orczykowych.
zobacz więcej
Tereny narciarskie rozciągają się na wysokości od 813 do 2844 m n.p.m. Sezon narciarski w Davos-Klosters trwa od grudnia do końca marca.

Połączenie najwyżej położonego miasta Europy, czyli Davos (1560 m n.p.m.) z sielską wioską Klosters stworzyło niesamowity, rozległy teren narciarski, oferujący gamę różnorodności dla każdego amatora białego szaleństwa. W regionie znajdziemy wiele szkółek narciarskich z wykwalifikowaną kadrą instruktorów oraz łagodne tereny idealne dla rodzin z dziećmi. Bardziej zaawansowanych ucieszy 12-kilometrowa trasa z Weissfluhgipfel do Küblis, z ponad 2000-metrową różnicą wysokości i niemal 200 km tras czerwonych i czarnych. Ci, którym wciąż mało zimowego szaleństwa, mogą w każdą środę i piątek, skorzystać z nocnej, oświetlonej trasy Rinerhorn. Na miłośników szaleństw na desce czeka Snowpark Jatz Park Davos, oferujący kickery, railsy i wiele innych atrakcji, na których każdy snowboardzista może doskonalić swoje umiejętności.

Après-ski w Davos- Klosters to park wodny Eau-là-là, ze strefą wellness, oraz szeroki wybór pubów, barów i dyskotek, które zapewnią moc atrakcji po intensywnym dniu na stoku. Komfortowe apartamenty i hotele w Davos- Klosters to idealna propozycja na ferie i święta 2018/2019!
zobacz mniej

Informacje narciarskie

Wysokość Region na wysokości do 2844 m
Trasy łącznieTrasy łącznie/km: 261,2
Trasy niebieskie Niebieskie: 65,9
Trasy czerwone Czerwone: 133
Trasy czarne Czarne: 62,3
Wyciągi łącznie Wyciągi łącznie: 52
Wyciągi gondolowe Kolejki gondolowe: 15
Wyciągi krzesełkowe Wyciągi krzesełkowe: 11
Wyciągi orczykowe Wyciągi orczykowe: 26
Trasy saneczkowe Trasy saneczkowe w km: 17,1
Funpark Funpark: Tak