Centrum Rezerwacji 22 212 05 00

Informacje o regionie Gstaad

Szwajcarskie Gstaad na zimę 2018/2019 oferuje 58 km doskonale przygotowanych tras narciarskich, 16 wyciągów, liczne trasy saneczkowe oraz jedne z najlepszych tras biegowych w Szwajcarii. Na amatorów snowboardu i freestyle’u czekają aż trzy snowparki. Glacier 3000 Monsterpark jest jedynym snowparkiem w Berneńskim Oberlandzie położonym na zboczach lodowca. Jest to doskonały obszar dla doświadczonych snowboardzistów, a imponująca skocznia „Big Mama” zadowoli każdego freestyle’owca. Gstaad Snow Park to teren odpowiedni zarówno dla zaawansowanych jak i początkujących.
zobacz więcej
Na terenie Gstaad Snow Park znajdują się trzy obszary o różnych poziomach trudności. Dodatkowo na górze Hornbergu, w pobliżu Gstaad Snow Park, znajduje się Funslope. Sezon narciarski w Gstaad trwa od listopada aż do maja! Gstaad co roku przyciąga niezwykłym urokiem górskiego miasteczka i doskonałymi warunkami narciarskimi, które zachwycają także osobistości ze świata filmu, muzyki i polityki. Wyjątkowym atutem Gstaad jest możliwość jazdy na lodowcu Gstaad Glacier 3000 (Les Diablerets). Region narciarski Gstaad to także dobry wybór na ferie i święta 2018/2019 z rodziną.

Gstaad oferuje wiele łagodnych szerokich tras, idealnych dla dzieci i początkujących. Liczne szkółki narciarskie z wykwalifikowana kadrą instruktorów pomogą najmłodszym rozpocząć przygodę z zimowymi sportami. Na zaawansowanych narciarzy czeka oznaczona na czarno, wyjątkowo stroma Trasa Tygrysa (Tiger Run). Po męczącym dniu na stoku Gstaad zaprasza na wyjątkowe doznania kulinarne w jednej z wielu renomowanych, regionalnych restauracji.
zobacz mniej

Informacje narciarskie

Wysokość Region na wysokości do 2151 m
Trasy łącznieTrasy łącznie/km: 58
Trasy niebieskie Niebieskie: 35
Trasy czerwone Czerwone: 17
Trasy czarne Czarne: 5,5
Wyciągi łącznie Wyciągi łącznie: 16
Wyciągi gondolowe Kolejki gondolowe: 5
Wyciągi krzesełkowe Wyciągi krzesełkowe: 4
Wyciągi orczykowe Wyciągi orczykowe: 7
Trasy biegowe Trasy biegowe w km: 40