Centrum Rezerwacji 22 212 05 00

Informacje o regionie Jungfrau

Ski region Jungfrau, u zboczy czterotysięczników Jungfrau i Mönch, skupia w sobie trzy narciarskie kurorty: Wengen, Grindelwald i Interlaken. Jungfrau oferuje 155 km świetnie przygotowanych tras narciarskich i 25 nowoczesnych wyciągów. To w tym szwajcarskim regionie znajdziemy najwyżej położoną w Europie stację kolejki szynowej, czyli przełęcz Jungfraujoch (3454 m n.p.m.), pomiędzy szczytami Mönch i Jungfrau
zobacz więcej
Ze stacji Jungfraujoch rozciąga się imponująca panorama, z widokiem na lodowiec Aletsch, który został objęty rezerwatem wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Sezon narciarski rozpoczyna się w grudniu i trwa niemal do końca kwietnia. Imponujące widoki i zróżnicowane trasy narciarskie Jungfrau to idealny wybór na narty i snowboard 2018/2019.

Łagodne i szerokie nartostrady Jungfrau przypadną do gustu rodzinom z dziećmi oraz tym, którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze sportami zimowymi. Na profesjonalistów czeka aż 21 km czarnych tras, w tym Lauberhorn, czyli najbardziej wymagający, 4,5-kilometrowy zjazd Pucharu Świata. Amatorzy snowboardu odnajdą moc atrakcji w Snowparku Grindelwald. Amatorzy sanek znajdą tu jedną z najlepszych szwajcarskich tras saneczkowych, czyli 3-kilometrową Eiger. Narciarskie kurorty oferują nie tylko idealne warunki do uprawiania sportów zimowych, ale także bogatą ofertę après ski. Liczne restauracje i chatki narciarskie zapraszają na rozgrzewające founde, a obrotowa restauracja Piz Gloria, znana z filmów o kultowym agencie 007- Jamesie Bondzie, kusi nie tylko smakowitymi drinkami, ale też wyjątkowym panoramicznym widokiem.
zobacz mniej

Informacje narciarskie

Wysokość Region na wysokości do 2500 m
Trasy łącznieTrasy łącznie/km: 155
Trasy niebieskie Niebieskie: 63
Trasy czerwone Czerwone: 71
Trasy czarne Czarne: 21
Wyciągi łącznie Wyciągi łącznie: 25
Wyciągi gondolowe Kolejki gondolowe: 6
Wyciągi krzesełkowe Wyciągi krzesełkowe: 13
Wyciągi orczykowe Wyciągi orczykowe: 8
Trasy biegowe Trasy biegowe w km: 40
Funpark Funpark: Tak
Gwarancja śniegu Gwarancja śniegu: Tak