Centrum Rezerwacji 22 212 05 00

Informacje o regionie Savognin

Szwajcarskie Savognin położone jest w kantonie Gryzonia, w dolinie Surses (Oberhalbstein), pomiędzy Tiefencastel oraz przełęczami Julier i Septimer. Savognin oferuje 80 km tras narciarskich, 9 nowoczesnych wyciągów i aż 46 km tras biegowych. Region narciarski charakteryzują szerokie, łagodne trasy oraz idealne warunki na carving, freeride i snowboard. Savognin to region posiadający znak jakości „Rodziny mile widziane".
zobacz więcej
Stok narciarski Flurin przygotowany z myślą o najmłodszych narciarzach i snowboardzistach, tory przeszkód, wyciąg taśmowy i profesjonalne szkółki narciarskie, pozwalające zgłębiać tajniki sportów zimowych, w przyjaznej atmosferze, czynią Savognin wyjątkowo rodzinnym regionem. Sezon narciarski trwa od grudnia do końca marca.

Obszar Savognin wznosi się na wysokość 2713 m n.p.m., skąd można podziwiać imponujące alpejskie pasma i cieszyć się intensywnymi promieniami słońca. Amatorów narciarstwa zachwycą malowniczo położone trasy, takie jak trasa nr 8 od szczytu Piz Martegnas oraz jej kontynuacja w postaci trasy nr 5, wprost do stacji Tigignas. Szeroki zjazd oferuje ponad 1000 m różnicy poziomów. Dla bardziej zaawansowanych polecana jest czarna trasa nr 22, prowadząca ze szczytu Piz Cartas. Na tych, którzy preferują szaleństwo na desce czeka funpark Tigignas. Liczne bary i restauracje zapraszają na regionalne après ski po męczącym dniu na stoku. W sąsiedniej dolinie Albula możemy skorzystać z wyjątkowego relaksu w kąpielisku termalnym Alvaneu. Wybierz komfortowe apartamenty Surses Alpin w Savognin na niezapomniane ferie i święta 2018/2019!
zobacz mniej

Informacje narciarskie

Wysokość Region na wysokości do 2713 m
Trasy łącznieTrasy łącznie/km: 80
Trasy niebieskie Niebieskie: 32
Trasy czerwone Czerwone: 38
Trasy czarne Czarne: 10
Wyciągi łącznie Wyciągi łącznie: 9
Wyciągi gondolowe Kolejki gondolowe: 1
Wyciągi krzesełkowe Wyciągi krzesełkowe: 2
Wyciągi orczykowe Wyciągi orczykowe: 6
Trasy biegowe Trasy biegowe w km: 46
Funpark Funpark: Tak
Gwarancja śniegu Gwarancja śniegu: Tak