Centrum Rezerwacji 22 212 05 00

Informacje o regionie St. Moritz

U stóp najwyższego szczytu Alp Wschodnich, czterotysięcznika Piz Bernina, leży jeden z najbardziej znanych i ekskluzywnych szwajcarskich regionów narciarskich- St. Moritz. Obszar St. Moritz oferuje 155 km zróżnicowanych tras narciarskich, które obsługują 24 nowoczesne wyciągi. Ze względu na doskonałe położenie regionu w St. Moritz panuje ponad 300 słonecznych dni w roku, a samo słońce stało się symbolem narciarskiego kurortu.
zobacz więcej
Niewielkie miasteczko w dolinie Engadyny zachwyca różnorodnością sportów zimowych i wieloletnią tradycją. Dwukrotnie, w 1928 i w 1948 roku, St. Moritz było gospodarzem zimowych Igrzysk Olimpijskich. Na zamarzniętym jeziorze St. Moritz co roku rozgrywają się wyścigi konne White Turf. Ponadto w mieście znajdziemy znany na całym świecie naturalny tor lodowy Cresta Run, przeznaczony do uprawiania skeletonu. Sezon narciarski w słonecznym St. Moritz trwa od października aż do końca kwietnia!

Pobliski szczyt Corvatsch (3451 m n.p.m.) oferuje wiele znakomitych stoków i tras biegowych. Snowpark Suvretta i Freestyle Academy St. Moritz będą idealne dla tych, którzy poszukują adrenaliny podczas szaleństw na desce. Co roku w regionie St. Moritz odbywa się także jedno z największych międzynarodowych wydarzeń sportowych w Europie, czyli Engadyński Maraton Narciarski. Tysiące uczestników z całej Europy rywalizuje na 42-kilometrowej trasie, która prowadzi przez zamarznięte jeziora. Après ski w regionie to eleganckie restauracje serwujące oryginalny drink St. Moritz, butiki najlepszych projektantów, a nawet kasyno! Wyjątkowe hotele Laudinella i Reine Victoria zapraszają na ferie i święta 2018/2019!
zobacz mniej

Informacje narciarskie

Wysokość Region na wysokości do 3057 m
Trasy łącznieTrasy łącznie/km: 155
Trasy niebieskie Niebieskie: 42
Trasy czerwone Czerwone: 79
Trasy czarne Czarne: 34
Wyciągi łącznie Wyciągi łącznie: 24
Wyciągi gondolowe Kolejki gondolowe: 5
Wyciągi krzesełkowe Wyciągi krzesełkowe: 12
Wyciągi orczykowe Wyciągi orczykowe: 7
Trasy biegowe Trasy biegowe w km: 88
Funpark Funpark: Tak
Gwarancja śniegu Gwarancja śniegu: Tak