Informacje o regionie Pejo 3000

W zachodniej części Trentino mieści się jeden z najstarszych kurortów turystycznych w Val di Sole, czyli Pejo. Ośrodek położony w samym sercu Parku Narodowego Selvio oferuje miłośnikom sportów zimowych ponad 15 km tras narciarskich i 6 wyciągów.
W narciarskiej infrastrukturze ośrodka znajduje się także słynna kolejka linowa Pejo 3000, dysponująca dwoma stumiejscowymi kabinami, która zaledwie w kilka minut przenosi podróżnych z miejscowości Tarlenta, położonej na wysokości 2000 m, do leżącego aż 1000 m wyżej schroniska Mantova, w centrum łańcucha górskiego Ortles-Cevedale.
zobacz więcej
Bogata infrastruktura ośrodka narciarskiego Pejo powstała i funkcjonuje tak, by nie zakłócić naturalnego bogactwa i uroku „Dolny Słońca”, czyli Val di Sole. W regionie przeważają trasy o średnim i łatwym poziomie trudności. Pejo jest szczególnie cenione przez rodziny z dziećmi, ale zadowoli też każdego, kto szuka spokojnego zimowego wypoczynku, z dala od zatłoczonych stoków.

Atrakcyjny Pejo Snowpark, na wysokości 1500 m, w pobliżu czerwonej trasy Saroden, jest prawdziwym rajem dla freestyle’owców. Flatboxy, rainbowboxy, buttlerboxy oraz skocznie czekają, by dostarczyć miłośnikom białego szaleństwa niezapomnianych wrażeń. Najmłodszych z pewnością zadowolą parki Kids Easy Park i Funslope & Family Fun Pejo, oferujące moc atrakcji dla dzieci i rodziców.

Oprócz znakomitych warunków narciarskich w regionie znajdziemy także trzy źródła termalne, wyłaniające się z doliny Val di Pejo. Pejo Thermal Spa wykorzystuje bogactwo naturalnych minerałów, by po męczącym dniu na stoku, uraczyć amatorów białego szaleństwa terapeutycznymi i relaksacyjnymi zabiegami z wykorzystaniem wody termalnej. Pejo zachwyca niezwykłym, naturalnym krajobrazem i magicznym spokojem alpejskiej „Doliny Słońca”. Komfortowe apartamenty i hotele w Pejo na zimę i ferie 2019/2020 już od 159 zł/os!
zobacz mniej

Informacje narciarskie

Wysokość Region na wysokości do 3000 m
Trasy łącznieTrasy łącznie/km: 15
Trasy niebieskie Niebieskie: 4
Trasy czerwone Czerwone: 9
Trasy czarne Czarne: 2
Wyciągi łącznie Wyciągi łącznie: 6
Wyciągi gondolowe Kolejki gondolowe: 2
Wyciągi krzesełkowe Wyciągi krzesełkowe: 3
Wyciągi orczykowe Wyciągi orczykowe: 1
Trasy biegowe Trasy biegowe w km: 0
Gwarancja śniegu Gwarancja śniegu: Tak