Centrum Rezerwacji 22 212 05 00

Alpe Cermis - Cavalese - Val di Fiemme

Alpe Cermis w Cavalese, w sercu łańcucha górskiego Lagorai, to najważniejszy ośrodek narciarski w Val di Fiemme. Region położony na wysokości do 3108 m n.p.m. oferuje miłośnikom nart i snowboardu 22 km zróżnicowanych tras narciarskich i 8 nowoczesnych wyciągów. Świeże górskie powietrze, ciepło i gościnność mieszkańców, a także doskonałe warunki narciarskie sprawiają, że włoskie Cavalese co roku odwiedzają setki turystów.
zobacz więcej
Alpe Cermis, czyli szczyt w Alpach Fleimstalskich, w północnych Włoszech, posiada na swoich zboczach słynną trasę zjazdową dla narciarzy alpejskich, na której odbywa się rywalizacja podczas zawodów z cyklu Tour de Ski. Komfortowe apartamenty i hotele oferują bogatą strefę wellness i obsługę najwyższej jakości już od 290 zł/os. Sezon narciarski 2018/2019 trwać będzie już od końca listopada aż do kwietnia.

Na najbardziej spragnionych zimowego szaleństwa na terenie narciarskim Alpe Cermis czeka aż 2,5 km tras do nocnej jazdy na nartach. Ze względu na zróżnicowany poziom stoków, a także bogatą ofertę après-ski, region Alpe Cermis – Cavalese cieszy się powodzeniem wśród amatorów narciarstwa i snowboardu w każdym wieku. Na najmłodszych pośród trydenckich gór czeka Cermislandia, czyli bezpłatny park rozrywki dla dzieci.

Bardziej zaawansowani narciarze mogą zmierzyć się z 7,5-kilometrową Olimpią, malowniczą lecz wymagająca trasą z 1400 m różnicą poziomów. Doskonała oferta ośrodka Alpe Cermis to przede wszystkim świetnie przygotowane stoki, profesjonalne szkółki narciarskie i restauracje oferujące lokalne przysmaki. Świetna lokalizacja stoków sprawia, że wybierając Alpe Cermis na ferie i święta 2018/2019 otrzymamy gwarancję śniegu!
zobacz mniej

Informacje narciarskie

Wysokość Region na wysokości do 3108 m
Trasy łącznieTrasy łącznie/km: 22
Trasy niebieskie Niebieskie: 15
Trasy czerwone Czerwone: 4,3
Trasy czarne Czarne: 2,7
Wyciągi łącznie Wyciągi łącznie: 8
Wyciągi gondolowe Kolejki gondolowe: 1
Wyciągi krzesełkowe Wyciągi krzesełkowe: 2
Wyciągi orczykowe Wyciągi orczykowe: 5
Trasy biegowe Trasy biegowe w km: 0
Gwarancja śniegu Gwarancja śniegu: Tak