Centrum Rezerwacji 22 212 05 00

Informacje o regionie Alta Badia

Od początku grudnia aż do kwietnia imponujące szczyty i świetne warunki narciarskie czekają na amatorów narciarstwa i snowboardu we włoskim Alta Badia, u podnóża masywu Sella. Atrakcyjny kurort oferuje 130 km tras narciarskich, 53 nowoczesne wyciągi i świetnie prosperujący system naśnieżania. Trasy narciarskie zlokalizowane są na wysokościach od 1324 m n.p.m. do 2778 m n.p.m., co gwarantuje doskonałe warunki przez cały sezon. Najdłuższa trasa w regionie Alta Badia to Lagazuoi mierząca 8.5 km.
zobacz więcej
Alta Badia leży w sercu narciarskiej karuzeli Dolomiti Superski, otwierającej drogę do ponad 1200 km tras narciarskich. Alta Badia to także moc szaleństwa także dla najmłodszych pasjonatów sportów zimowych. Doskonałe szkółki narciarskie, nadzorowane parki zimowe, przedszkola śnieżne i specjalne zniżki dla młodych poniżej 16 roku życia sprawiają, że słoneczny region Alta Badia cieszy się popularnością wśród rodzin z dziećmi. Dla tych, którzy oprócz nart pasjonują się także historią, czeka szlak I wojny światowej, który można pokonać na nartach, szusując wokół szczytu Col di Lana, aż po lodowiec Marmolada.

Aby chronić imponujące naturalne środowisko Alta Badia, cała infrastruktura ośrodków narciarskich tworzona jest przy minimalnym wpływie na środowisko. Głównymi miejscowościami regionu są Badia, Corvara, Arabba i Campologno. Świeże powietrze i zapierające dech w piersiach zachody słońca nad szczytami Dolomitów tworzą niezapomniane tło dla zimowego szaleństwa. Alta Badia w sezonie zimowym to także bogata oferta après-ski, urozmaicona licznymi imprezami, takimi jak zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim czy zawody Sellaronda Skimarathon. Alta Badia to także znakomita kuchnia i wyborne regionalne wina. Słoneczne Alta Badia to wybór na ferie i święta 2018/2019, który zadowoli każdego miłośnika sportów zimowych.
zobacz mniej

Informacje narciarskie

Wysokość Region na wysokości do 2750 m
Trasy łącznieTrasy łącznie/km: 130
Trasy niebieskie Niebieskie: 70
Trasy czerwone Czerwone: 52
Trasy czarne Czarne: 8
Wyciągi łącznie Wyciągi łącznie: 53
Wyciągi gondolowe Kolejki gondolowe: 10
Wyciągi krzesełkowe Wyciągi krzesełkowe: 31
Wyciągi orczykowe Wyciągi orczykowe: 12
Trasy biegowe Trasy biegowe w km: 38
Trasy saneczkowe Trasy saneczkowe w km: 3
Funpark Funpark: Tak
Gwarancja śniegu Gwarancja śniegu: Tak