Informacje o regionie Aprica

49 km zróżnicowanych tras narciarskich i świetne warunki dla snowboardzistów to definicja włoskiej Aprici, w północnej części Lombardii. Miasteczko położone jest na wysokości 1181 m n.p.m., pomiędzy dwoma pasmami górskimi, w malowniczej dolinie Valtellina. Trasy znajdują się na wysokości do 2309 m n.p.m., co gwarantuje świetne warunki narciarskie od grudnia aż do marca. Dodatkowo stoki położone niżej i te o południowej ekspozycji wyposażone są w doskonały system naśnieżania. Daje to gwarancję śniegu, niezależnie od kaprysów zimowej pogody.
zobacz więcej
Słoneczne stoki Aprici przygotowane są przede wszystkim z myślą o początkujących i średniozaawansowanych miłośnikach białego szaleństwa. Znajdziemy tu profesjonalne szkółki narciarskie, stoki dla dzieci i wyciąg dywanowy.

Przygodę z szusowaniem można rozpocząć na 6-kilometrowej trasie Superpanoramica, oferującej łagodny zjazd i zapierające dech w piersiach widoki. Bardziej zaawansowani narciarze mogą zmierzyć się z czarną trasą Benedetii, która oferuje ponad 2 km stromego zjazdu w dół miasta. Przy stacji Baradelllo 2000 znajduje się prawdziwa gratka dla snowboardzistów i narciarzy freestylowych, czyli Initial Park. Atrakcyjny snowpark to boxy, halfpipe i raile, a dzięki połowicznemu położeniu wśród lasu, także kilka naturalnych skoczni. Après-ski w Aprice upływa w klimacie włoskiego „la vita è bella”- mnóstwo pizzy, dobrego wina i lokalnej gościnności do późnych godzin nocnych.

Atrakcyjne zakwaterowanie zapewni 4-gwiazdkowy Cristallo Club & Wellness Hotel. Przytulne nowoczesne apartamenty z nutą folkloru, specjalne pokoje dla rodzin i bogata strefa wellness to wizytówka obiektu, który zdobywa serca odwiedzających. Komfortowa lokalizacja blisko stoku, WiFi gratis i narciarnia w hotelu, a także szereg zniżek na skipass to gwarancja udanego pobytu na ferie i święta 2019/2020.
zobacz mniej

Informacje narciarskie

Wysokość Region na wysokości do 2300 m
Trasy łącznieTrasy łącznie/km: 49
Trasy niebieskie Niebieskie: 28
Trasy czerwone Czerwone: 14
Trasy czarne Czarne: 7
Wyciągi łącznie Wyciągi łącznie: 11
Wyciągi gondolowe Kolejki gondolowe: 2
Wyciągi krzesełkowe Wyciągi krzesełkowe: 4
Wyciągi orczykowe Wyciągi orczykowe: 5
Trasy biegowe Trasy biegowe w km: 10
Gwarancja śniegu Gwarancja śniegu: Tak