Informacje o regionie Bormio

Włoskie Bormio leży w regionie Lombardia, na wysokości 1225 m n.p.m., w Alpach Retyckich. Miasteczko zlokalizowane przy granicy Włoch ze Szwajcarią cieszy się renomą popularnego włoskiego kurortu narciarskiego. Dla narciarzy Bormio oferuje 24 km zróżnicowanych tras narciarskich i 14 nowoczesnych wyciągów. Bormio może pochwalić się największą we Włoszech różnicą wysokości, wynoszącą niemal 1800 m.
zobacz więcej
Ze względu na doskonałe warunki narciarskie organizowany jest tu co roku Puchar Świata Mężczyzn w narciarstwie alpejskim i szalone Peak to Creek, czyli zjazd z 3012 m n.p.m. do 1225 m n.p.m. Jedną z najtrudniejszych tras w regionie jest olimpijska Stelvio, uważana za spore wyzwanie nawet dla zaawansowanych miłośników narciarstwa alpejskiego.

Świetne warunki do freeride’u gwarantują rozległe tereny położone są wokół góry Cima Bianca, natomiast miłośnicy snowboardu odnajdą moc śnieżnego szaleństwa w Snowparku Bormio 2000. Zanim Bormio zasłynęło jako ośrodek sportów zimowych, było znane już starożytnym Rzymianom z niezwykłych gorących źródeł, posiadających lecznicze właściwości. Terme di Bormio to gorące źródła, o temperaturze sięgającej nawet 40 °C! Kompleks basenów termalnych, zawierający sauny i strefy wellness, podzielony jest na część wewnętrzną i baseny zewnętrzne. Baseny zewnętrzne to niesamowita możliwość, by upajać się niesamowitym widokami i górskim powietrzem, podczas korzystania z dobrodziejstw naturalnego spa.

Na luksusowy wypoczynek w alpejskiej scenerii zapraszają wyjątkowe hotele Sant Anton i Girasole 2000, tuż przy stoku. Przeżyj niezapomnianą zimę 2019/20120 w Bormio, ciesząc się mocą białego szaleństwa!
zobacz mniej

Informacje narciarskie

Wysokość Region na wysokości do 3012 m
Trasy łącznieTrasy łącznie/km: 24
Trasy niebieskie Niebieskie: 6
Trasy czerwone Czerwone: 16
Trasy czarne Czarne: 2
Wyciągi łącznie Wyciągi łącznie: 14
Wyciągi gondolowe Kolejki gondolowe: 3
Wyciągi krzesełkowe Wyciągi krzesełkowe: 5
Wyciągi orczykowe Wyciągi orczykowe: 6
Trasy biegowe Trasy biegowe w km: 48
Funpark Funpark: Tak
Gwarancja śniegu Gwarancja śniegu: Tak