Informacje o regionie Campitello - Col Rodella

Na pograniczu Tyrolu Południowego i Trydentu leży rozległy region narciarski Val di Fassa. Od Moeny aż po Canazei, w otoczeniu masywu Gruppo del Sella i sąsiedztwie szczytu Marmolady, znajdziemy prawdziwe eldorado dla miłośników sportów zimowych. Na wysokości 1448 m n.p.m., tuż pod kolejką na Sella Ronda–Col Rodella, znajduje się malownicze Campitello. Campitello jest jednym z najbardziej popularnych ośrodków zimowych, ale też pierwszym, który powstał w Dolinie Fassa. Campitello to punkt startowy do całego terenu narciarskiego Col Rodella-Belvedere, będącego częścią karuzeli narciarskiej Sella Rondy.
zobacz więcej
Campitello, w otoczeniu szczytów Langkofel i Col Rodella, oferuje 10 km doskonale przygotowanych tras narciarskich i 9 nowoczesnych wyciągów.

Na imponujący punkt widokowy Col Rodella (2485 m n.p.m), dotrzemy nowoczesną kolejką linową o doskonałej przepustowości. Po męczącym dniu na stoku miasteczko Campitello zaprasza na włoskie specjały i szklankę campari do przytulnych, rodzinnych restauracji. Campitello, pomimo dużej popularności wśród turystów, zachowało swój unikalny, rustykalny charakter. W pobliskim Moena, największym mieście w Val di Fassa, znajdziemy dwa snowparki: Lusia Boardercross i Morea Snow Park i 26 km tras, wyposażonych w systemy sztucznego naśnieżania. Moena jest miejscem znanego na całym świecie wyścigu biegowego Macialonga, którego trasy liczą 70 km. Moena to dobry wybór dla narciarzy i snowboardzistów spragnionych zimowych atrakcji.

Tymczasem Pozza di Fassa, położone u zbiegu rzek Aviso i Rio San Nicolo, jest miejscem idealnym na zimowy wypoczynek. Bogata strefa wellness, urozmaicona wodami termalnymi z zawartością siarki, przyciąga tych, którzy oprócz białego szaleństwa stawiają na odrobinę relaksu. W Campitello, Moena, Pozza di Fassa, a także Vigo di Fassa i Canazei spędzisz niezapomniane ferie i święta 2018/2019. Bliskość „królowej Dolomitów” Marmolady gwarantuje świetne warunki narciarskie przez cały sezon!
zobacz mniej

Informacje narciarskie

Wysokość Region na wysokości do 2485 m
Trasy łącznieTrasy łącznie/km: 10
Trasy niebieskie Niebieskie: 1
Trasy czerwone Czerwone: 9
Trasy czarne Czarne: 0
Wyciągi łącznie Wyciągi łącznie: 9
Wyciągi gondolowe Kolejki gondolowe: 2
Wyciągi krzesełkowe Wyciągi krzesełkowe: 5
Wyciągi orczykowe Wyciągi orczykowe: 2
Trasy biegowe Trasy biegowe w km: 17
Funpark Funpark: Tak
Gwarancja śniegu Gwarancja śniegu: Tak