Centrum Rezerwacji 22 212 05 00

Informacje o regionie Canazei - Belvedere

Canazei, najbardziej znana wioska w regionie Val di Fassa, słynie przede wszystkim z 14 nowoczesnych wyciągów narciarskich i ponad 22 km tras, o zróżnicowanych poziomach trudności. Ośrodek leży w popularnym włoskim regionie Trydent (Trentino), w Dolinie Fassa. Dobra lokalizacja i sąsiedztwo lodowca Marmolada sprawia, że doskonałe warunki narciarskie trwają od początku grudnia aż do kwietnia. Ponadto 90% powierzchni stoków zostało objętych systemem sztucznego naśnieżania, co daje gwarancję śniegu przez cały sezon!
zobacz więcej
Najdłuższa trasa to Belvedere-Canazei, o długości 6,8 km. Podczas zjazdu z panoramicznymi widokami na Dolomity pokonamy ponad 1000 m różnicę poziomów. Wybierz Canazei – Belvedere na narty i snowboard 2018/2019 i ciesz się pełnią zimowego szaleństwa.

Na tych, którzy od świtu do zmierzchu nie nacieszyli się białym szaleństwem, w pobliskim Pozza di Fassa czeka oświetlony i świetnie przygotowany stok Aloch. Canazei-Belvedere to także idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. 5 km łagodnych niebieskich tras pozwoli udoskonalić narciarskie umiejętności najmłodszym narciarzom. Ci, który pragną dopiero rozpocząć przygodę na włoskich stokach czeka Canazei Marmolada Ski School, najstarsza szkółka narciarska we Włoszech, z wykwalifikowaną kadra ponad 100 instruktorów. W regionie znajduje się zlokalizowany na wysokości 2150 m, Canazei-Belvedere Snowpark, nowoczesny śnieżny raj dla freestyle’owców i snowboardzistów. Snowpark, zaprojektowany przez włoską Val di Fassa Snowboard School, spełni wymagania każdego snowboardzisty, oferując cały wachlarz atrakcji.

Okolica Canazei – Belvedere ma do zaoferowania wiele atrakcji także po zejściu ze stoku. Znakomity włoski kompleks to prawdziwa baza rozrywki. Puby, dyskoteki i restauracje polecają się na relaks po męczącym dniu na stoku.
zobacz mniej

Informacje narciarskie

Wysokość Region na wysokości do 2950 m
Trasy łącznieTrasy łącznie/km: 22
Trasy niebieskie Niebieskie: 5
Trasy czerwone Czerwone: 15
Trasy czarne Czarne: 2
Wyciągi łącznie Wyciągi łącznie: 14
Wyciągi gondolowe Kolejki gondolowe: 7
Wyciągi krzesełkowe Wyciągi krzesełkowe: 5
Wyciągi orczykowe Wyciągi orczykowe: 2
Trasy biegowe Trasy biegowe w km: 8
Funpark Funpark: Tak
Gwarancja śniegu Gwarancja śniegu: Tak