Informacje o regionie Cortina d'Ampezzo

Cortina d'Ampezzo znana jest jako jeden z najmodniejszych kurortów narciarskich we Włoszech. Imponujące trzy tereny narciarskie: Tofane, Faloria i Cristallo, położone w północno-wschodniej części Włoch, oferują aż 120 km tras narciarskich i 38 nowoczesnych wyciągów. Sezon narciarski trwa już od końca listopada aż do początku maja!
zobacz więcej
Każdy z ośrodków Cortina d'Ampezzo dysponuje dobrymi stokami dla początkujących narciarzy. Wybierz Cortinę d'Ampezzo na narty i snowboard 2019/2020!

Dolne partie ośrodka Tofane to miejsce, które obfituje w doskonale przygotowane trasy niebieskie. W okolicy znajduje się także duży wybór profesjonalnych szkółek narciarskich, w których twoja pociecha może rozpocząć przygodę z białym szaleństwem. W regionie przeważają jednak trasy czerwone, z niesamowitymi widokami na dolinę Cortiny. Doświadczonych narciarzy ucieszy możliwość szusowania na wymagających trasach, śladami zawodników Światowego Pucharu Alpejskiego. Prawdziwym wyzwaniem będzie jednak najtrudniejsza i najbardziej stroma w całych Dolomitach trasa Canalone Staunies, która startuje na wysokości 3000 m n.p.m. Inną trasą wymagającą dobrej kondycji jest czarna Forcella Rossa, którą można zjechać z Tofane.

Natomiast w ośrodku Faloria, który zajmuje się organizacją zawodów Carrera Freeride Challange, znajdziemy świetne tereny do jazdy w głębokim śniegu. W Falorii znajdziemy także atrakcyjny snowpark z licznymi przeszkodami, takimi jak half-pipe czy rails, który zadowoli amatorów freestyle’u i jazdy na desce. Zimowa stolica Włoch ściąga na swoje stoki wiele znanych osobistości ze świata polityki i kina. Nie tylko doskonale przygotowane trasy, ale też bogata w kuchnię włoską i liczne winiarnie oferta après-ski, sprawiają że Cortina d'Ampezzo to oaza zimowych sportów z nutą ekskluzywności.
zobacz mniej

Informacje narciarskie

Wysokość Region na wysokości do 2930 m
Trasy łącznieTrasy łącznie/km: 120
Trasy niebieskie Niebieskie: 55
Trasy czerwone Czerwone: 46
Trasy czarne Czarne: 19
Wyciągi łącznie Wyciągi łącznie: 36
Wyciągi gondolowe Kolejki gondolowe: 5
Wyciągi krzesełkowe Wyciągi krzesełkowe: 26
Wyciągi orczykowe Wyciągi orczykowe: 5
Trasy biegowe Trasy biegowe w km: 0
Trasy saneczkowe Trasy saneczkowe w km: 1
Funpark Funpark: Tak