Centrum Rezerwacji 22 212 05 00

Informacje o regionie Falcade - Passo San Pellegrino

Włoski ośrodek Falcade-Passo San Pellegriono, należący do kompleksu Tre Valli, obejmuje przełęcz Falcade (1200 m. n. p. m.) i San Pellegrino (1910 m. n. p. m.). Na miłośników sportów zimowych czeka tu 71 km tras narciarskich, z czego aż 42 km tras czerwonych, oraz 16 doskonałych wyciągów. W pobliżu centrum miejscowości Falcade i San Pellegrino narciarze biegowi znajdą ponad 30 km doskonałych tras. Sezon narciarski trwa tu od grudnia aż do kwietnia.
zobacz więcej
Najbardziej malowniczym miejscem ośrodka jest tzw. „taras Dolomitów”, czyli szczyt Col Margherita, mierzący 2514 metrów. Narty i snowboard 2018/2019 w Falcade-Passo San Pellegriono to gwarancja śniegu i moc możliwości!

Na Col Margherita możemy rozpocząć zjazd najdłuższą trasą ośrodka, czyli 12-kilometrowa czerwona trasa Innamorati, która prowadzi od samego szczytu aż do Falcade. W niższych partiach znajdziemy wiele szerokich niebieskich i czerwonych tras, gwarantujących maksimum przyjemności z zimowego szaleństwa, zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych narciarzy. Wyjątkowym powodzeniem cieszy się trasa Rossignol – Falcade, uznawana za najlepszą w całych Dolomitach. Na przełęczy San Pellegrino mieści się jeden z najbardziej atrakcyjnych snowparków w tej części Włoch, czyli Easy Snowpark. W Easy Snowpark miłośnicy białego szaleństwa znajdą raile, boxy, half-pipe i stalowy kink-box. Passo San Pellegrino uchodzi za idealne miejsce do freeride’u!

Należy pamiętać jednak, że legalna jazda poza trasami we Włoszech może odbywać się tylko w towarzystwie przewodnika.
zobacz mniej

Informacje narciarskie

Wysokość Region na wysokości do 2545 m
Trasy łącznieTrasy łącznie/km: 71
Trasy niebieskie Niebieskie: 20
Trasy czerwone Czerwone: 42
Trasy czarne Czarne: 9
Wyciągi łącznie Wyciągi łącznie: 16
Wyciągi gondolowe Kolejki gondolowe: 2
Wyciągi krzesełkowe Wyciągi krzesełkowe: 9
Wyciągi orczykowe Wyciągi orczykowe: 5
Trasy biegowe Trasy biegowe w km: 32
Funpark Funpark: Tak
Gwarancja śniegu Gwarancja śniegu: Tak