Informacje o regionie Folgaria - Fiorentini / Alpe Cimbra

Folgaria, w regionie Trentino, oferuje świetne warunki narciarskie. Alpe Cimbra to 74 km najnowocześniejszych stoków i 22 nowoczesne wyciągi, z przewagą wyciągów krzesełkowych. Najwyżej położone tereny narciarskie w regionie sięgają 1850 m n.p.m. Cały teren objęty jest systemem sztucznego naśnieżania, co pozwala cieszyć się dobrymi warunkami narciarskimi od grudnia do końca marca. W regionie przeważają przestronne stoki, idealne dla początkujących i rodzin z dziećmi.
zobacz więcej
Znajdziemy tu także niemal 2,3 km tras zadedykowanych bardziej doświadczonym narciarzom. Najsłynniejsze z nich to czarna Avez del Prinzep w Lavarone i Agonistica w Folgarii. Na miłośników szaleństw na desce czeka Fifty50 Snowboard Academy, która jest oficjalnym partnerem Federation Snowboard Italia (FSI). Profesjonalna kadra instruktorów w Fifty50 Snowboard Academy pomoże nie tylko rozpocząć nowicjuszom śnieżną przygodę ze snowboardem, ale też podszlifować umiejętności bardziej zaawansowanych amatorów szaleństw desce.

Łagodne tereny, jakie oferuje Alpe Cimbra, stały się bodźcem do utworzenia w Folgarii pierwszej we Włoszech szkółki narciarskiej przystosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych. W Scie di Passione osoby niepełnosprawne mogą rozpocząć swoją przygodę z nartami, snowboardem oraz nartami biegowymi, mając ku temu zapewnione całe niezbędne wyposażenie. Alpe Cimbra to jednak nie tylko narty i snowboard. W regionie znajdziemy także trasy dla narciarzy biegowych, trasy do skialpinizmu prowadzące na górę Monte Cornetto, rowery fat-bike, kryte lodowisko Palafolgaria, psie zaprzęgi, tory saneczkowe i baby-cluby dla najmłodszych podróżników. Bogaty program animacyjny dla rodzin z dziećmi oraz komfortowe apartamenty i hotele z licznymi zniżkami dla waszych pociech sprawiają, że Alpe Cimbra będzie idealnym miejsce na familijne ferie i święta 2019/2020.
zobacz mniej

Informacje narciarskie

Wysokość Region na wysokości do 1900 m
Trasy łącznieTrasy łącznie/km: 74
Trasy niebieskie Niebieskie: 52,6
Trasy czerwone Czerwone: 19,1
Trasy czarne Czarne: 2,3
Wyciągi łącznie Wyciągi łącznie: 22
Wyciągi gondolowe Kolejki gondolowe: 0
Wyciągi krzesełkowe Wyciągi krzesełkowe: 17
Wyciągi orczykowe Wyciągi orczykowe: 5
Trasy biegowe Trasy biegowe w km: 35
Funpark Funpark: Tak

Kamery na stoku. Wybierz widok klikając w przycisk "MORE".