Informacje o regionie Kronplatz

Na szczycie Kronplatz (Plan de Corones), mierzącym 2275 m n.p.m., spotykają się pasjonaci białego szaleństwa z południa, północy i wschodu. Innowacyjny ośrodek narciarski, który wznosi się ponad Doliną Pusterii, oferuje 117 km doskonale przygotowanych tras o różnych poziomach trudności i 54 nowoczesne i bezpieczne wyciągi. Stoki Kronplatz tworzą imponującą nartostradę. Kornplatz połączony jest z największą narciarską karuzelą na świecie, czyli Sella Rondą! Dobre warunki narciarskie panują tu od grudnia aż do kwietnia.
zobacz więcej
Blisko szczytu, w szczególności po wschodniej stronie, znajdują się stosunkowo łatwe trasy, idealne dla dzieci, początkujących i miłośników rekreacyjnej jazdy. Na północy i południu stoku znajdziemy głównie trasy czerwone i czarne. Uwagę ambitnych narciarzy przykuwa przede wszystkim tzw. „Czarna piątka”, czyli 5 wyjątkowo wymagających tras na jednej stacji narciarskiej.
Wdzięczne brzmiące Sylvester, Herrnegg, Erta, Pre da Peres i Piculin czekaj, by przetestować kondycję najbardziej zaawansowanych amatorów białego szaleństwa. Na wysokości 2 230 m n.p.m. mieści się prawdziwa gratka dla amatorów snowboardu i freestyle’u- jeden z najnowocześniejszych w Południowym Tyrolu Snowpark Kronplatz, wyposażony tory o zróżnicowanym poziomie zaawansowania.
Niebywałą atrakcją jest trasa BMW XDrive Cup, umieszczona na jednym ze stoków. Narciarskie popisy na na BMW xDrive Cu są filmowane, a czas zjazdu dokładnie mierzony. Włoska natura Kornplatz ujawnia się przede wszystkim w après-ski, które raczy turystów lokalnymi przysmakami, kolorowymi drinkami i włoskim winem.
zobacz mniej

Informacje narciarskie

Wysokość Region na wysokości do 2275 m
Trasy łącznieTrasy łącznie/km: 117
Trasy niebieskie Niebieskie: 56
Trasy czerwone Czerwone: 32
Trasy czarne Czarne: 29
Wyciągi łącznie Wyciągi łącznie: 54
Wyciągi gondolowe Kolejki gondolowe: 42
Wyciągi krzesełkowe Wyciągi krzesełkowe: 5
Wyciągi orczykowe Wyciągi orczykowe: 7
Trasy biegowe Trasy biegowe w km: 250
Trasy saneczkowe Trasy saneczkowe w km: 70
Funpark Funpark: Tak
Gwarancja śniegu Gwarancja śniegu: Tak

Kamery na stoku.