Informacje o regionie Maso Corto - Val Senales

Maso Corto (niem. Kurzas) to punkt startowy na trasy lodowca Hochjoch. W zaledwie kilka minut możemy dotrzeć na wysokość 3200 m n.p.m., skąd rozciągają się liczne, dosyć strome trasy. Niewątpliwą atrakcją, szczególnie dla tych którzy wybierają snowboard, jest zlokalizowany na lodowcu Snowpark z halpipe’em. Najbardziej wprawionych narciarzy ucieszy czarna trasa Schmugglerrinne, licząca 8 km. Val Senales to także miejsce, w którym nie brakuje specjalnie przygotowanych tras oraz mnóstwa atrakcji dla rodzin z dziećmi.
zobacz więcej
Można by rzec, że Maso Corto to druga zimowa stolica Polski. To właśnie w tej alpejskiej wiosce corocznie organizowane są Dni Polskie, gromadzące osobistości ze świata showbiznesu. W Maso Corto możemy poczuć się jak w domu! Polskie napisy, a nawet polskojęzyczni instruktorzy w szkółkach narciarskich gwarantują amatorom narciarstwa i snowboardu iście swojski klimat. Po całodniowym szaleństwie na stoku możemy zaczerpnąć nieco historii, odwiedzając Muzeum Archeologiczne Południowego Tyrolu, gdzie zobaczymy mumię Otzi, czyli słynnego „człowieka z lodu”. To właśnie na lodowcu Hochjoch w 1991 roku znaleziono zamarznięte ciało myśliwego z epoki kamiennej!

Dzień w Maso Corto- Val Senales uwieńczy doskonała oferta après-ski, gdzie liczne bary i restauracje uraczą klientów grzanym winem, tyrolskimi specjałami, a także włoską pizzą!
Malownicza dolina Val Senales Maso Corto, u stóp lodowca Hochjoch (3280 m n.p.m.), to niemal całoroczny teren narciarski. Szerokie trasy lodowca o łatwym i średnim poziomie trudności zachwycą tych, którzy rozpoczynają przygodę z białym szaleństwem, ale nie braknie też atrakcji dla bardziej zaawansowanych. Sezon narciarski rozpoczyna się tu już w połowie września i trwa aż do maja, co daje niemal 10 miesięcy idealnych warunków do zimowego szaleństwa! To właśnie z regionu Val Senales pochodzi włoski alpinista i himalaista, Reinhold Messner, pierwszy zdobywca Korony Ziemi!

Val Senales- Maso Corto oferuje aż 30 km tras, w tym 5 stoków zlokalizowanych bezpośrednio na lodowcu oraz 12 doskonale przygotowanych wyciągów narciarskich, w tym nowoczesną 10-osobową gondolę Doppelmayr. Maso Corto - Val Senales w pobliżu lodowca to idealny wybór na zimę 2019/2020!
zobacz mniej

Informacje narciarskie

Wysokość Region na wysokości do 3220 m
Trasy łącznieTrasy łącznie/km: 26
Trasy niebieskie Niebieskie: 6
Trasy czerwone Czerwone: 15
Trasy czarne Czarne: 5
Wyciągi łącznie Wyciągi łącznie: 11
Wyciągi gondolowe Kolejki gondolowe: 2
Wyciągi krzesełkowe Wyciągi krzesełkowe: 5
Wyciągi orczykowe Wyciągi orczykowe: 4
Trasy biegowe Trasy biegowe w km: 7
Funpark Funpark: Tak
Gwarancja śniegu Gwarancja śniegu: Tak