Informacje o regionie Moena - Alpe Lusia

Włoska Moena, leżąca na samym początku doliny Val di Fassa, to niemal 27 km doskonałych tras narciarskich oraz 8 komfortowych i bezpiecznych wyciągów. Ski Arena Alpe Lusia, będąca częścią ośrodka Tre Valli, oferuje trasy położone na wysokości od 1190 m n.p.m. do 2330 m n.p.m. W regionie przeważają trasy o łatwym i średnim poziomie trudności, ale także zaawansowani amatorzy zimowego szaleństwa znajdą coś dla siebie. Sezon narciarski trwa od grudnia do kwietnia, a nowoczesny system naśnieżania stoków, gwarantuje idealne warunki, niezależnie od kaprysów pogody.
zobacz więcej
Wspaniałe szerokie stoki Alpe Lusia, w otoczeniu imponujących szczytów Rosengarten, Latemar, Croda Rossa i Pale di San Martino pozwalają szlifować umiejętności mniej i bardziej zaawansowanych narciarzy. Na bardziej zaawansowanych czeka Fiamme d'Oro, czarna trasa prowadząca ze szczytu Lusia do Ronchi. Podczas gdy rodzice oddadzą się białemu szaleństwu na stokach, nad bezpieczeństwem najmłodszych czuwać może wykwalifikowana kadra Baby Club’u, bądź profesjonalni instruktorzy szkółek narciarskich, którzy wdrożą Twoją pociechę w podstawy sportów zimowych. W okolicy znajdziemy także Morea Snowpark z instalacjami do akrobacji, dla amatorów freestyle’u i snowboardu.

W regionie istnieje możliwość skorzystania z karnetu Dolomiti Superski, co daje dostęp do ponad 1200 km tras największej narciarskiej karuzeli. Niezapomniana zima 2019/2020 w otoczeniu szczytów Latemar (2842 m), Croda Rossa oraz Pale di San Martino (3192 m) we włoskim Moena - Alpe Lusia.
zobacz mniej

Informacje narciarskie

Wysokość Region na wysokości do 2330 m
Trasy łącznieTrasy łącznie/km: 26,5
Trasy niebieskie Niebieskie: 12,5
Trasy czerwone Czerwone: 10
Trasy czarne Czarne: 4
Wyciągi łącznie Wyciągi łącznie: 7
Wyciągi gondolowe Kolejki gondolowe: 3
Wyciągi krzesełkowe Wyciągi krzesełkowe: 3
Wyciągi orczykowe Wyciągi orczykowe: 1
Trasy biegowe Trasy biegowe w km: 0
Funpark Funpark: Tak