Informacje o regionie Monte Bondone

Na zboczach Monte Bondone rozciąga się 19 km doskonale przygotowanych tras narciarskich i 5 nowoczesnych wyciągów. Cała narciarska infrastruktura została zrzeszona w jeden skipass- Skirama Dolomiti Adamello Brenta. Monte Bondone w regionie Trentino, to jedna z pierwszych zimowych stacji narciarskich, gdzie już w połowie lat 30. XX wieku powstał słynny wyciąg Slittone, zaprojektowany przez Giovanniego Graffe.
zobacz więcej
Szczyt górski Monte Bondone (2090 m n.p.m.), zwany przez mieszkańców górą Trentino, oferuje panoramiczny widok od Dolomitów Brenta po Adamello (3 539 m n.p.m.)!

Sezon narciarski trwa tu już od listopada aż do kwietnia, a innowacyjny system dośnieżania sprawia, że nie musimy obawiać się deficytu białego puchu na stokach. Ulubioną trasą amatorów narciarstwa na zboczach Monte Bondone jest malownicza Gran Pista, o długości 3,5 km i różnicy poziomów wynoszącej 800 m. Tym, którzy potrzebują dozy adrenaliny, bądź chcą udoskonalić snowboardowe triki, polecamy regionalny Snowpark, dysponujący olimpijskich rozmiarów superpipe’em, o długości 120 m i wysokości 5,5 m. Na tych którym wciąż mało śnieżnego szaleństwa czekają trasy na trzech oświetlanych stokach, oferujące nocną jazdę w każdy czwartek i sobotę.

Monte Bondone to region przyjazny rodzinom z dziećmi. Tory saneczkowe, lodowisko ośla łączka, szkółki narciarskie z profesjonalną kadrą oraz specjalna strefa Snowparku, przygotowana z myślą o najmłodszych, z pewnością wpiszą się w gusta waszych pociech. Na Monte Bondone organizowane są także lekcje narciarstwa w języku polskim! Aby zarezerwować lekcje z rodzimym trenerem należy zgłosić się do Scuola Italiana Sci Monte Bondone. Wysoki standard w atrakcyjnych cenach i świetnie przygotowane trasy narciarskie to oferta Monte Bondone na narty i snowboard 2019/2020. Atrakcyjne hotele i apartamenty w okolicy ośrodka znajdują się w miejscowościach Monte Bondone i Vaneze.
zobacz mniej

Informacje narciarskie

Wysokość Region na wysokości do 2090 m
Trasy łącznieTrasy łącznie/km: 21
Trasy niebieskie Niebieskie: 6
Trasy czerwone Czerwone: 13
Trasy czarne Czarne: 2
Wyciągi łącznie Wyciągi łącznie: 5
Wyciągi gondolowe Kolejki gondolowe: 0
Wyciągi krzesełkowe Wyciągi krzesełkowe: 5
Wyciągi orczykowe Wyciągi orczykowe: 0
Trasy biegowe Trasy biegowe w km: 0
Funpark Funpark: Tak