Informacje o regionie Passo Tonale

Passo Tonale we włoskiej Dolinie Słońca, czyli Val di Sole, to idealne miejsce na narty i snowboard w sezonie 2019/2020. Przełęcz Passo Tonale położona na wysokości 1883 m n.p.m., na granicy Lombardii i Trydentu, tworzy imponującą arenę narciarską. Bliskość lodowca Presena (3000 m n.p.m.) sprawia, że doskonałe warunki narciarskie z gwarancją śniegu, trwają tu niemal przez cały rok! Większość hoteli i apartamentów może pochwalić się komfortową lokalizacją tuż przy stokach.
zobacz więcej
Passo Tonale oferuje aż 100 km doskonale przygotowanych tras narciarskich i 28 nowoczesnych wyciągów, z przewagą wyciągów krzesełkowych. Tereny narciarskie są odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych miłośników nart i snowboardu.

Z przełęczy Paradiso startuje długa na 2,5 km, jedna z najstarszych alpejskich nartostrad o tej samej nazwie, której pokonanie wymaga dobrej kondycji i zaawansowanych umiejętności. Na początkujących i dzieciaki czeka aż 20 km łagodnych stoków, w tym niebieskie trasy Scoiattolo i Valbiolo, idealne do szlifowania narciarskich umiejętności. Miłośnicy snowboardu i freestyle’u odnajdą moc adrenaliny w snowparku Adamello Freestyle Arena, oferującym niemal 30 przeszkód o zróżnicowanych stopniach trudności.

W Passo Tonale znajdziemy też wiele rozrywek poza stokiem, m.in. wyprawy z rakietami śnieżnymi, łyżwiarstwo czy jazda psim zaprzęgiem. Na relaks po męczącym dniu na stoku zaprasza kryty basen Piscina Ponte di Legno, w którym każdy, kto posiada przynajmniej 3-dniowy karnet narciarski otrzyma ponad 50% zniżki. Après-Ski Passo Tonale to przede wszystkim lokalne bary i restauracje oferujące włoskie przysmaki, pizzę i grzane wino. Passo Tonale na ferie i święta 2019/2020 to moc śnieżnego szaleństwa z gwarancją obfitego śniegu!
zobacz mniej

Informacje narciarskie

Wysokość Region na wysokości do 3016 m
Trasy łącznieTrasy łącznie/km: 100
Trasy niebieskie Niebieskie: 20
Trasy czerwone Czerwone: 64
Trasy czarne Czarne: 16
Wyciągi łącznie Wyciągi łącznie: 28
Wyciągi gondolowe Kolejki gondolowe: 4
Wyciągi krzesełkowe Wyciągi krzesełkowe: 19
Wyciągi orczykowe Wyciągi orczykowe: 5
Trasy biegowe Trasy biegowe w km: 51
Gwarancja śniegu Gwarancja śniegu: Tak