Centrum Rezerwacji 22 212 05 00

Informacje o regionie Plose Brixen

Zapierające dech w piersiach krajobrazy Dolomitów i fantastyczne trasy narciarskie, pokryte promieniami włoskiego słońca- Plose Birxen na niezapomnianą zimę 2018/2019! 45 km stoków, z przewagą tras łatwych i średnich, oraz 5 wyciągów czeka, by zapewnić moc sportowych i przyrodniczych wrażeń dla Ciebie i całej Twojej rodziny. Sezon narciarski trwa tu od grudnia aż do kwietnia.
zobacz więcej
Ulokowany na zboczach szczytu Monte Plose (2 562 m n.p.m.), ośrodek narciarski Plose, jest idealny zarówno dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem, jak i dla amatorów zimowego szaleństwa z dłuższym stażem.

Bardziej zaawansowanym z pewnością przypadnie do gustu najdłuższa trasa alpejska w Południowym Tyrolu, czyli Trametsch. Czarno-czerwona nartostrada o długości 9 km rozpoczyna się na wysokości 2500 m n.p.m. i pozwala pokonać 1400-kilometrową różnicę poziomów. Podczas zjazdu podziwiać można malowniczy widok na Brixen (Bressanone). Plose Brixen jest częścią słynnego Dolomiti Superski, który skupia w jednym skipassie ponad 1200 km tras narciarskich. Oprócz narciarskich atrakcji na zboczach Monte Plose znajdziemy także RudiRun, czyli jedną z najdłuższych tras saneczkowych w Górnej Adydze. Dla miłośników szaleństw na desce polecany jest snowpark lokalnej grupy Freestyle – RodeoRiders. Freestylerzy i snowboardziści mogą w Funparku Plose ćwiczyć nawet najbardziej skomplikowane skoki, rozkoszując się widokiem na szczyty Dolomitów.

Najpopularniejsze miejscowości ośrodka, czyli Mühlbach, Brixen i Meransen, oferują komfortowe, przytulne apartamenty i moc atrakcji poza stokiem na ferie i święta 2018/2019. Lokalne restauracje i bary z włoskimi przysmakami polecają się jako doskonałe après-ski po męczącym dniu na stoku, a imponujące krajobrazy Dolomitów zachęcają do spacerów w otoczeniu niesamowitej przyrody.
zobacz mniej

Informacje narciarskie

Wysokość Region na wysokości do 2505 m
Trasy łącznieTrasy łącznie/km: 45
Trasy niebieskie Niebieskie: 20
Trasy czerwone Czerwone: 17
Trasy czarne Czarne: 8
Wyciągi łącznie Wyciągi łącznie: 12
Wyciągi gondolowe Kolejki gondolowe: 1
Wyciągi krzesełkowe Wyciągi krzesełkowe: 2
Wyciągi orczykowe Wyciągi orczykowe: 5
Trasy saneczkowe Trasy saneczkowe w km: 3
Funpark Funpark: Tak
Gwarancja śniegu Gwarancja śniegu: Tak