Informacje o regionie Solda - Sulden

Solda-Sulden to jeden z największych i najbardziej znanych kurortów sportów zimowych w regionie narciarskim Ortles, w Południowym Tyrolu. Solda-Sulden dysponuje ponad 40 km zróżnicowanych tras narciarskich, obsługiwanych przez 11 wyciągów. Sezon narciarski 2019/2020 rozpocznie się już pod koniec października i będzie trwać aż do maja!
zobacz więcej
Tereny narciarskie usytuowane są na wysokości przekraczającej 3000 m n.p.m., a najdłuższa trasa mierząca 12 km jest oświetlona. Solda-Sulden to prawdziwy raj dla miłośników nart i snowboardu.

Solda-Sulden, oprócz znakomitych warunków narciarskich może pochwalić się doskonałymi terenami do freeride’u. Ci, którzy zimowego szaleństwa nie wyobrażają sobie bez deski, nie mogą zapomnieć, że co roku w pierwszy weekend maja odbywa się tu Snowboard Festival. Doskonałe warunki geograficzne dają amatorom zimowego szaleństwa gwarancję śniegu przez cały, imponująco długi, sezon! Po zejściu ze stoku, w ramach relaksu, można udać się do muzeum założonego z inicjatywy himalaisty Reinholda Messnera, poświęconego tematyce lodowców.

W miasteczku ponadto znajduje się wiele atrakcyjnych kawiarenek, barów i restauracji, oferujących gościom regionalne przysmaki i przytulna atmosferę. Moc zabawy na śniegu w otoczeniu niesamowitych górskich krajobrazów to kwintesencja Solda – Sulden na ferie i święta 2019/2020.
zobacz mniej

Informacje narciarskie

Wysokość Region na wysokości do 3250 m
Trasy łącznieTrasy łącznie/km: 44
Trasy niebieskie Niebieskie: 17
Trasy czerwone Czerwone: 12,5
Trasy czarne Czarne: 14,5
Wyciągi łącznie Wyciągi łącznie: 11
Wyciągi gondolowe Kolejki gondolowe: 3
Wyciągi krzesełkowe Wyciągi krzesełkowe: 6
Wyciągi orczykowe Wyciągi orczykowe: 2
Trasy biegowe Trasy biegowe w km: 0
Funpark Funpark: Tak
Gwarancja śniegu Gwarancja śniegu: Tak