5 pomysłów na udany urlop w Agadirze!

Data publikacji: 14.05.2019 | Autor: Ewelina Żółkowska
Planujesz wakacje w Maroku? Agadir, położony na południu kraju, nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego, to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Maroku. Agadir oferuje minimum 300 słonecznych dni w ciągu roku oraz całą gamę atrakcji – zarówno dla spragnionych rozrywki, aktywnych, jak i dla miłośników leniwego wypoczynku. Mamy dla Ciebie 5 pomysłów na udany urlop w Agadirze!

1. Orientalne zakupy na Souk El Had

Aromatyczne przyprawy, świeże owoce, lokalne wyroby, rękodzieła, biżuteria, ubrania, pamiątki… Na Souk El Had znajdziesz dosłownie wszystko! Souk El Had to jeden z największych targów w Maroku, czynny przez 12 godzin dziennie (z wyjątkiem poniedziałków). Nawet jeśli nie masz w planach zakupów, warto wybrać się na spacer pomiędzy licznymi stoiskami i sklepami, by poczuć gwarny i kolorowy klimat Agadiru.

Orientalne zakupy na Souk El Had

2. Słoneczna kąpiel na plaży w Agadirze

Relaks w marokańskim słońcu nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego – brzmi jak przepis na idealne wakacje, prawda? Szeroka, piaszczysta plaża o długości ponad 6 km jest jedną z największych atrakcji Agadiru. W pobliżu plaży znajduje się wiele restauracji, barów i tawern, w których rozsmakujesz się w lokalnych przysmakach oraz ugasisz pragnienie słynną miętową herbatą.

Słoneczna kąpiel na plaży w Agadirze

3. Degustacja lokalnych przysmaków

Podczas wakacji w Agadirze musisz wybrać się w podróż po regionalnych smakach! Można stwierdzić, że niemal całe Maroko wypełnione jest zapachem przypraw i ziół. Do tego świeże, lokalne produkty i dojrzewające w słońcu warzywa i owoce. Meshwi, czyli regionalna odmiana grilla, słodko-pikantna pastilla, tradycyjny tadżin i inne dania na bazie kuskus oraz świeży sok pomarańczowy – co Ty na to?

Degustacja lokalnych przysmaków

4. Wizyta w Dolinie Ptaków

Dolina Ptaków, a właściwie mini zoo to propozycja adresowana szczególnie do najmłodszych turystów. Można spotkać tu wiele gatunków ptaków – od kaczek po pawie i flamingi. Do tego masz okazję spotkać kangury, małpy, strusie i wiele innych zwierząt. W zoo znajduje się także plac zabaw dla dzieci. Wizyta w Dolinie Ptaków to doskonała propozycja na wypoczynek w otoczeniu przyrody.

Wizyta w Dolinie Ptaków

5. Wycieczka do Parku Narodowego Souss Massa

Wakacje w Agadirze to także okazja do odrywania niezwykłej przyrody! Wędrówki po niemal dziewiczych terenach na obrzeżach Agadiru to doskonała propozycja dla miłośników aktywnego wypoczynku. Drzewa migdałowe i arganowe, ponad 250 gatunków egzotycznych ptaków i zapierające dech w piersiach krajobrazy. Wycieczka do Parku Narodowego Souss Massa to okazja do podziwiania marokańskiej przyrody.

Park Narodowy Souss Massa