Adam Małysz z MŚ w Seefeld: Chłopaki mają szansę, aby zapisać się w historii!

Data publikacji: 22.02.2019 | Autor: Magdalena Plutecka

Przed nami najważniejsza impreza tej zimy - Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym w Seefeld. To jedno z najbardziej elektryzujących wydarzeń sportowych sezonu. Do znanego kurortu w austriackim Tyrolu przybyli miłośnicy kombinacji norweskich, biegów i skoków narciarskich.
Fani sportów zimowych z Polski bez wątpienia będą trzymać kciuki szczególnie za naszych skoczków, którzy są najlepszą drużyną świata. Przypomnijmy, że dwa lata temu podczas mistrzostw świata w Lahti to właśnie biało-czerwoni zdobyli złoto w konkursie drużynowym wyprzedzając Norwegów i Austriaków. Jak będzie w tym roku? W jakiej formie są Polacy i jakich mistrzostw świata możemy się spodziewać - pytamy Adama Małysza, który już jest w Innsbrucku, gdzie odbędzie się pierwszy konkurs w skokach narciarskich.


Adam Małysz - „ Poprzeczka jest wysoka - dwa lata temu w Lahti drużynowo sięgnęliśmy po złoto a Piotrek Żyła zdobył brąz. Myślę, ze w Seefeld może być jeszcze lepiej. Mamy bardzo mocny team: drugiego skoczka w klasyfikacji generalnej - Kamila Stocha, Piotrka Żyłę i Dawida Kubackiego, którzy sięgają po medale i nie wypadają z czołowej dziesiątki. Czwarty - Kuba Wolny tez potrafi bardzo dobrze skakać.
Ostatnio spore postępy zrobił tez Stefan Hula, także myślę, że chłopaki mają realną szansę zapisać się w historii. Na pewno możemy spodziewać się wspaniałego widowiska i jak to sporcie wszystko jest możliwe”

MŚ Seefeld 2019 - Adam Małysz specjalnie dla Neckermanna z konkursu w Innsbrucku

Polscy skoczkowie zaczynają najważniejszą imprezę tego sezonu - mistrzostwa świata. Konkursy odbędą się na dwóch skoczniach: w Innsbrucku na HS130, gdzie dorocznie rozgrywany jest Turniej Czterech Skoczni oraz w Seefeld na HS109. Dokładny program konkursu skoków poniżej:

Kiedy skaczą Polacy? Terminarz MŚ w Seefeld – skoki narciarskie 2019
23.02, sobota, Innsbruck: godz. 14.20 Konkurs indywidualny na dużej skoczni (HS130)
24.02, niedziela, Innsbruck: godz. 14.45 Konkurs drużynowy mężczyzn (HS 130)
26.2, wtorek Seefeld: godz. 16.00 Konkurs drużynowy kobiet (HS 109)
27.02, środa Seefeld: godz. 16.15 Konkurs indywidualny kobiet (HS 109)
1.03, piątek, Seefeld: godz. 16.00 Konkurs indywidualny na skoczni normalnej (HS 109)
2.03, sobota Seefeld: godz. 16.00 Konkurs drużyn mieszanych (HS 109)