Chorwacja - idealna na majówkę samochodem!

Data publikacji: 21.01.2019 | Autor: Magdalena Plutecka

Dokąd na wakacje samochodem? Słońce, bajkowe krajobrazy z górami wpadającymi do morza, niesamowite zabytki wpisane na listę UNESCO i pyszna kuchnia. Jeśli dodamy do tego szybki dojazd dzięki sieci autostrad – Chorwacja jest idealnym kierunkiem na majówkę samochodem!

Wakacje w Chorwacji są świetnym pomysłem zwłaszcza wiosna i wczesnym, kiedy to ceny oferty są najbardziej atrakcyjne. Wyjeżdżając o tej porze znajdziemy bogaty wybór tanich hoteli i apartamentów. Na tygodniowy wypoczynek na majówkę możemy wybrać się tu już za 277 zł/os. Atutem jest też pogoda – średnia temperatura powietrza w maju wynosi 25 stopni a wody przeracza 20 stopni.
Najwięcej osób wybiera się na wakacje w Chorwacji do Dalmacji Środkowej z takimi kurortami jak Trogir, Sibenic czy Makarska. Sercem jest zabytkowy Split, którego wizytówką jest pałac cesarza Dioklecjana uważany za jeden z najważniejszych zabytków starożytności.
W Dalmacji chętnie wypoczywamy także na wyspach. na wyspach Brać (w miejscowości Bol znajduje się najczęściej fotografowana plaża Chorwacji – Zlatni Rat) i na Hvar zwaną „królową chorwackich wysp”.
Chorwacja na majówkę
Chorwaci nie maja wątpliwości, że najpiękniejszym miastem na świecie jest Dubrownik i nabywają go Perłą Adriatyku. Unikatowe Stare Miasto oglądane z góry wygląda tak jakby unosiło się na lazurowym morzu. Jego najsłynniejsza budowla, potężne XIV-wieczne mury obronne dają wyobrażenie miasta, które konkurowało kiedyś z Wenecją. Ale Dubrownik to też świadek najnowszej historii – wciąż można odnaleźć ślady zniszczeń z 1992 r.

Drugim pod względem popularności regionem w Chorwacji jest Istria. Ten piękny półwysep zwany „Nową Toskanią” elektryzuje osoby szukające malowniczych krajobrazów i wypoczynku wśród natury. Na zielony półwysep Istria warto wybrać się na majówkę. Słońce, lazurowa woda, fantastyczne widoki z klifów i cała masa miejsc z unikalnymi zabytkami to największe atuty tego regionu. Dużą zaletą jest szybki dojazd z Polski - na Istrię dotrzemy autem w ciągu 9 godzin. Najmniejsze miasto świata Hum, romantyczny Rovinj, średniowieczne uliczki Puli, piękne plaże w Rabac – te miejsca warto zobaczyć podczas urlopu na półwyspie Istria.

Czytaj o innych kierunkach >>>„Majówka” za granicą - gdzie wyjechać na długi weekend