Co warto zobaczyć w LEGOLANDZIE? Poznaj największe atrakcje duńskiego parku!

Data publikacji: 25.02.2019 | Autor: Magdalena Plutecka

LEGOLAND® Billund w Danii to bajeczna kraina zbudowana z 60 mln klocków, w której spełniają się dziecięce marzenia. Pobyt w najstarszym i jednym z największych parków z klockami LEGO na świecie będzie frajdą dla całej rodziny. Podpowiadamy kiedy warto się wybrać do LEGOLANDU i jak dojechać do Billund. Odkrywamy największe atrakcje parku LEGOLAND!
Legoland Billund

LEGOLAND® BILLUND - kolorowe miasteczko z klocków Lego

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby marki LEGO. A wszystko za sprawą Duńczyka Ole Christiansena, który w latach 30-tych XX wieku rozpoczął produkcję drewnianych zabawek i nazwał je LEGO czyli „LEg GOdt”, co oznacza „baw się dobrze”. W duńskim LEGOLANDZIE dobrej zabawy nie brakuje! LEGOLAND® Billund Resort to region oferujący najbardziej znane atrakcje dla dzieci w Danii. W tym podzielonym na kilka części-krain parku znajduje się ponad 50 różnych atrakcji, dlatego warto przyjechać tu na kilka dni.

Najsłynniejszym miejscem LEGOLANDU jest Miniland czyli świat tysiąca klocków z miniaturowymi budowlami, w tym strefą klocków Lego Duplo dla najmłodszych. Zobaczymy tu słynny Biały Dom, Statuę Wolności, ale też lotnisko, na którym kołują samoloty czy kanały z pływającymi statkami. Wszystko kolorowe i w miniaturze. Starsi lubią poczuć moc adrenaliny na rollercoasterach i symulatorach lotu. Kraina piratów i rycerzy, LEGOREDO® TOWN czyli miasteczko na Dzikim Zachodzie, fascynujący świat podwodny w SEA LIFE™ czy magiczny świat ninja Misrtrzów Spinjitzu w INJAGO® - to największe atrakcje i gwarancja niesamowitej przygody w LEGOLANDZIE!
Lalandia

Lalandia - odwiedź największy park wodny w Skandynawii!

Będęc w Legolandzie, warto wpaść też do LALANDII czyli centrum rozrywki oferującym szereg atrakcji takich jak ścianki wspinaczkowe, lodowisko, sztuczny stok, małpi gaj Monky-Tonky i przede wszystkim ogromny tropikalny Aquapark zwany Aquadome ze 167 metrową, największą w Europie zjeżdżalnią. Lalandia Aquadome to tropikalny park wodny dla całej rodziny, gdzie można poszaleć na zjeżdżalniach wodnych czy popływać w basenie ze sztuczną falą. Dla gości przygotowano również sauny, jacuzzi i słoneczną plażę. W kompleksie Lalendia też można napić się dobrej kawy, skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej czy wybrać się na zakupy.

Giskund Zoo czyli zwierzęta na wyciagnięcie ręki!

Safarii


Oddalone 25 km od parku LEGOLAND Giskund Zoo to kolejne, niesamowite miejsce w duńskim kompleksie rozrywkowym. Tu można stanąć oko w oko z dzikimi zwierzętami i oglądać je jak na typowym safari, czyli zza szyb auta. Zjawiskowe zoo o powierzchni ok. 6,5 tys. m2 znane jest zwłaszcza z Parku Lwów, ale na odwiedzających czekają też goryle, wilki i słonie. Warto przenieść się również do epoki lodowcowej i obejrzeć liczącą 50 modeli wystawę dinozaurów - wszystkie są naturalnych rozmiarów!

Jedyny na świecie LEGO® House!Nową atrakcją Legolandu jest otwarty w 2017 r. Lego® House czyli niezwykłe centrum kreatywności. Wyglądem przypomina budowlę stworzoną z ogromnych klocków LEGO, a w środku goście będą mogą korzystać z mnóstwa inspirujących atrakcji. Tutaj można wcielić się w reżysera filmu, sterować robotami, budować własne miasta czy zjeść obiad przygotowany przez ludziki LEGO a wszystko w 4 strefach doświadczeń (Expierience Zones).
Lego House

Kiedy jechać do Legolandu? Jak taniej kupić bilety?

W sezonie 2019 Legoland Billund będzie otwarty z przerwami od końca marca do 30 października. Jeśli nie jesteśmy zobligowani do wyjazdu w miesiącach wakacyjnych, warto wybrać się tam wiosną lub jesienią. Przed i po sezonie możemy liczyć na tańsze bilety i niższe ceny zakwaterowania. Neckermann przygotował 3 prezenty dla rezerwujących wyjazd do 28 lutego. Obok dużego, wartego 300 zł pudełka klocków jest to karta zniżkowa „Be Happy Pass” oraz „Resort Pass” będący przepustką do wielu atrakcji i unikalnych miejsc w Billund takich jak np. Givskund Zoo, Lalandia czy Monkey Tonkey Land.

Jak dojechać do Legolandu?

Większość klientów Neckermanna udaje się do Legolandu samochodem - wszyscy, którzy zarezerwują noclegi w biurze podróży, mogą bezpłatnie parkować auto przy obiekcie. Ze względu na dogodne połączenia coraz więcej osób wybiera też samolot - do Billund dolecimy już bezpośrednio z Gdańska, Warszawy, Poznania i Krakowa. Międzynarodowe lotnisko w Billund będące drugim największym portem lotniczym w Danii jest zlokalizowane zaledwie 2,4 hm od parku rozrywki Legoland.

Noclegi w LEGOLAND® Billund

Lego Castle


Obok atrakcji jakie oferuje park, goście zwracają także uwagę na bogatą bazę noclegową w Billund. Neckermann oferuje duży wybór obiektów od urządzonego w pirackim stylu połączonego z parkiem, 4-gwiazdkowego hotelu Legoland, poprzez zbudowany w konwencji rycerskiego zamku hotel Castle LEGO®, aż po bogatą ofertę tanich domków kempingowych (LEGOLAND Holiday Village i Lalandia Billund).