Ferie zimowe na stoku - wskazujemy najlepsze miejsca

Data publikacji: 07.01.2019 | Autor: Magdalena Plutecka

Ferie 2019 na stoku? Jakie góry będą idealne na wyjazd z dzieckiem? Monte Bondone, Folgarida, Maso Corto, Szpindlerowy Młyn - wskazujemy najlepsze miejsca dopasowane do możliwości najmłodszych.

Ferie zimowe 2019 zbliżają się dużymi krokami. W kilku województwach rozpoczną się już 14 stycznia. Białe, skąpane w słońcu stoki, błękitne niebo, wspaniała przyroda – zimowy urlop na nartach czy snowboardzie będzie gwarancją niezapomnianych przeżyć dla całej rodziny. Warto jednak zwrócić uwagę na wybranie odpowiedniego miejsca. Musi być przede przyjazny dziecku, z ośrodkiem narciarskim mającym w swej ofercie łagodne stoki i nie za trudne trasy.

Czytaj >>Ferie zimowe na nartach – kiedy zacząć naukę jazdy?
Ferie na nartach
Dużym atutem będzie obiekt położony blisko stoku lub w dogodnym dostępem do wyciągu. Warto zwrócić także uwagę na dodatkowe bonusy cenowe. Neckermann oferuje bogaty wybór hoteli i apartamentów z dużymi zniżkami dla dzieci. W wielu miejscach możemy liczyć na atrakcyjne ceny skipassów i szkółki z polskimi instruktorami.

Terminy ferii w Polsce w 2019:

  • 14-27 stycznia: kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, lubuskie, świętokrzyskie i małopolskie
  • 21 stycznia - 3 lutego: warmińsko-mazurskie i podlaskie;
  • 28 stycznia - 10 lutego: zachodniopomorskie, mazowieckie, opolskie i dolnośląskie;
  • 11-24 lutego: pomorskie, łódzkie, lubelskie, podkarpackie i śląskie.

Lekcje z polskim instruktorem w Monte Bondone

Włochy to idealne miejsce na narty z dzieckiem. Skąpane w słońcu stoki, trasy o różnym poziomie trudności i wspaniała, przyjazna atmosfera. Jeśli wybieracie się tam na ferie z dzieckiem, zwróćcie uwagę na znajdujący się na północy kraju teren narciarski Monte Bondone (1175-2090 m n.p.m.) Nie musicie obawiać się, że zabraknie tam śniegu, ponieważ 90 proc. tras jest ośnieżanych armatkami w trakcie całego sezonu narciarskiego. Należąca do Trento góra Monte Bondone, z bajecznym widokiem na Dolomity i lasy, to miejsce wyjątkowo przyjazne rodzinom z dziećmi.

Parki zabaw położone przy trasach narciarskich, tory saneczkowe, nocne wędrówki z latarkami pod opieką przewodników alpejskich – to tylko niektóre z tutejszych atrakcji.

W Monte Bondone organizowane są także lekcje jazdy na nartach w języku polskim (chcąc zarezerwować zajęcia należy zgłosić się do Scuola Italiana Sci Monte Bondone). Podczas gdy najmłodsi będą stawiać pierwsze kroki na nartach pod okiem instruktora, do dyspozycji dorosłych oraz bardziej wprawionej młodzieży pozostają trasa narciarska „Grant Piasta” o długości 3,5 km i różnicy poziomów 800 m, snowpark z niesamowitym superpipem (120 m długości, 18 m szerokości) oraz 35 km tras biegowych. W Monte Bondone znajdziemy wiele obiektów przyjaznych rodzinom np. w hotelu Le Blanc dzieci do lat 8 mają zapewnione skipassy gratis.
Ferie na nartach

Folgarida z gwarancją śniegu

Nie mniej interesującym miejscem we Włoszech jest Folgarida w Dolinie Słońca (Val di Sole), największy region narciarski w zachodniej części Trentino. Stacja narciarska znajduje się tu na wysokości 1300 m n.p.m. i dysponuje 32 km tras zjazdowych, z czego ponad połowę stanowią łagodne zbocza, idealne dla dzieci. Warto zauważyć, że w czasie ferii wszystkie hotele w tym regionie są objęte gwarancją śniegu.

Przy stoku w Maso Corto - Val Senales

Maso Corto to wprost idealne miejsce na narty z rodziną. To jeden z ulubionych kurortów przez Polaków, którzy czują się tu jak w domu. Atutem miejsca są doskonałe warunki narciarskie i infrastruktura. Plusem jest idealne położenie obiektów, które znajdują się tuż przy stokach. Maso Corto oferuje aż 30 km tras o różnej trudności, w tym 5 stoków zlokalizowanych bezpośrednio na lodowcu oraz 12 doskonale przygotowanych wyciągów narciarskich. Region wyróżnia także doskonała oferta après-ski – na gości czekają gdzie bary i restauracje serwujące tyrolskie specjały ale też włoską pizzę. Po całodniowym szaleństwie na stoku możemy zabrać dzieci do ciekawego Muzeum Archeologicznego Południowego Tyrolu, gdzie zobaczymy mumię Otzi, czyli słynnego „człowieka z lodu”. To właśnie tutaj, na lodowcu Hochjoch w latach 90-tych znaleziono zamarznięte ciało myśliwego z epoki kamiennej.

Po sąsiedzku do Czech

Ferie w Czechach będą idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy nie lubią długich podróży i chcą szybko znaleźć się na stoku. Słynny Szpindlerowy Młyn (702-1233 m n.p.m.) w Karkonoszach, na który składają się dwa oddzielne kompleksy: Medvědín i Svaty Petr, oferuje łącznie 25 km tras zjazdowych. Okolice Medvědína to wspaniałe miejsce dla najmłodszych narciarzy ze względu na liczne ośle łączki i łagodne zbocza. Gdyby dziecko chwilowo znudziło się jazdą na nartach, zawsze może skorzystać z tutejszej trasy saneczkowej, lodowiska, można zabrać go na kulig lub przejażdżkę w psim zaprzęgu. Na oba tereny obowiązuje wspólny skipass.
Ferie na nartach