KRETA – kolebka kultury europejskiej

Data publikacji: 18.07.2018 | Autor: Magdalena Plutecka
Kreta - największa i najbardziej uniwersalna grecka wyspa, będąc popularnym centrum turystycznym zdołała zachować swój niepowtarzalny urok. Miejsce to zachwyci zarówno miłośników aktywnego wypoczynku, jak i błogiego lenistwa w prawdziwie greckim klimacie!

Grecja Kreta Last minute
Niewątpliwym atutem wyspiarskiego położenia Krety jest bardzo długa linia brzegowa, z przepięknymi plażami i urokliwymi zatoczkami. Aktywni urlopowicze odkryją niesamowity wąwóz Samaria.

Kreta była miejscem narodzin najstarszej cywilizacji w tej części świata i świadkiem panowania siedmiu kolejnych, z których każda zostawiła po sobie widoczne do dziś ślady. Warto zobaczyć zabytkowe miasto Heraklion, Pałac Minojski, liczne klasztory oraz kościoły. Perełkami Krety są także urokliwe miasteczka jak Rethymnon czy Agios Nikolaos.

Każda z położonych na północnym wybrzeżu miejscowości turystycznych ma swój specyficzny urok. Rethymnon zachwyca zarówno cennymi zabytkami jak i szeroką, piaszczystą plażą. Z Amoudary czy Gouves szybko dostaniemy się do tętniącego życiem Heraklionu oferującego różnego rodzaju rozrywkę. Szukający ciszy i spokoju odnajdą go w Anissaras czy Sissi.

Neckermann Podróże poleca na Krecie: