Kuba – wyspa jak wulkan gorąca!

Data publikacji: 02.11.2018 | Autor: Magdalena Plutecka
Kuba - wyspa jak wulkan gorąca” - ta popularna piosenka Janusza Gniatkowskiego oddaje klimat niezwykłej karaibskiej wyspy. Tu życie płynie w rytmie salsy. Rajskie plaże jak z pocztówki, smak Cuba Libre, kolonialna Hawana i niesamowita dziewicza przyroda! Czy można wyobrazić sobie bardziej wymarzone miejsce na wakacje? Dla wielu osób wakacje na Kubie są podróżą w czasie.

Spacerując ulicami starej Hawany cofamy się do lat 30. i 50. Kolonialna architektura, stare samochody, fabryka cygar, klimatyczne bary ze słynnym Bodeguita del Medio, do którego lubił przychodzić sam Ernest Hemingway. To właśnie on rozsławił daiquiri i mojito, które nie tylko chętnie wypijał, ale także opisał w wielu swoich tekstach. Chcąc poczuć prawdziwą Kubę nie możemy nie odwiedzić Trynidadu, w którym czas zatrzymał się w połowie XIX w. a także przepięknej doliny Viñales, wpisanej na światową listę UNESCO jako unikalne miejsce przyrodniczo-krajobrazowe.
Kuba
Kuba to jednak przede wszystkim rajskie plaże, przy których znajdują się piękne hotele. Jednym z najpopularniejszych miejsc wypoczynku jest Varadero, do którego przyjeżdżają miłośnicy dziewiczej natury, śnieżnobiałych plaż i fani sportów wodnych. Jeśli do cudownej natury, wspaniałej infrastruktury turystycznej dodamy wszechobecną muzykę, smak Cuba Libre i mojito i serdeczność mieszkańców już znamy miejsce kolejnych wakacji! Na Kubę latamy bezpośrednio z Warszawy, Katowic, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Gdańska i Rzeszowa.