Majorka - wakacje nie tylko dla plażowiczów

Data publikacji: 21.01.2019 | Autor: Magdalena Plutecka

Majorka to idealne miejsce na wakacje dla poszukujących zarówno aktywnego wypoczynku, jak i słodkiego lenistwa na słońcu. Choć wyspa jest atrakcyjna o każdej porze roku, znawcy tematu uważają, że warto przyjechać tu wiosną. W maju na Majorce wszystko kwietnie a przyjemne temperatury gwarantują prawdziwy relaks. Krystalicznie czyste morze, zaciszne zatoczki, gaje oliwne i mnóstwo drzew cytrusowych i majestatyczne pasma górskie. Do tego hotele o wysokim standardzie i przyjaźni mieszkańcy - czego chcieć więcej od relaksującej podróży podczas majówki?

Majorka to także unikane zabytki jak np. Palau (Pałac) de l’Almudaina w stylu arabskim czy Katedra La Seu w Palmie, wybudowana w stylu kastylijskiego gotyku. W poszukiwaniu unikalnych krajobrazów warto wybrać się m.in. na Półwysep Formentor w północno-zachodniej części wyspy, z latarnią morską na jej końcu. Nie można pominąć średniowiecznej miejscowości Valldemossa, położonej w górach Sierra de Tramuntana, gdzie kiedyś znalazła schronienie słynna para kochanków George Sand i Fryderyk Chopin.
Na wszystkich spragnionych dobrej zabawy czekają wyśmienite kluby, dyskoteki i bary - te najlepsze w Palmie, El Arenal, Magaluf i Playa de Palma.
Majorka na majówkę
Przeczytaj >>>10 powodów, dlaczego warto wybrać się na majówkę Majorkę

A gdzie znajdziemy na Majorce najpiękniejsze plaże? Majorka to ponad sto plaż - każda piękna i każda o własnej, niepowtarzalnej „osobowości”. Obok tych długich, szerokich, ciągnących się kilometrami takich jak np. w Calla Millor czy Port d'Alcudia, odkryjemy też małe, urokliwe, które skrywają klifowe zatoczki. Miłośnicy plaż na pewno słyszeli o Playa de Palma, ale powinni odwiedzić także Es Trenc o białym piasku czy Cala Agulla.

Czytaj o innych kierunkach >>>„Majówka” za granicą - gdzie wyjechać na długi weekend