Malediwy – dla fanów nurkowania i leniuchowania!

Data publikacji: 02.11.2018 | Autor: Magdalena Plutecka
Plaże z białym piaskiem, oryginalne hotele przypominające tradycyjne chaty, egzotyczne owoce – na Malediwach można pogrążyć się w słodkim lenistwie!

Archipelag tworzy ponad tysiąc wysp na koralowych atolach. Oblewające je krystaliczne wody to wymarzone miejsce do nurkowania w królestwie koralowców, wraków statków i egzotycznych ryb. Najlepsze takie tereny znajdują się w okolicach atoli Male, Ari i Baa. Piękne plaże w otoczeniu luksusowych domków na wodzie stwarzają wprost wymarzone warunki do błogiego relaksu i słodkiego „nic nierobienia”.

W stolicy Malediwów Male znajdziemy kilka ciekawych miejsc do zwiedzania. Ciekawostka jest, że mające zaledwie 2 km długości i 1 km szerokości Male jest najmniejszą stolicą na świecie. Warto zajrzeć tu do Muzeum Narodowego a także zobaczyć Wielki Meczet Piątkowy z XVII w. Malediwy to także przystań ekskluzywnych hoteli oferujących formułę all inclusive na najwyższym światowym poziomie.

W którym regionie Malediwów wybrać hotel? Polecamy obiekty w Północnym Atolu Malé ze stolicą Malé. Hotele na Południowym Atolu Malé są mekką miłośników sportów wodnych. Na Malediwy można wylecieć bezpośrednio z Warszawy i z Krakowa.
Malediwy