Maroko - niezwykłe podróż w świat Orientu

Data publikacji: 21.01.2019 | Autor: Magdalena Plutecka

Maroko to znakomite miejsce na wiosenne wakacje. Doskonałą pogodę mamy tu zagwarantowaną przez cały rok. Temperatury w maju sięgają 26 stopni co sprzyja zarówno plażowaniu, jak i uprawianiu sportów wodnych.

Maroko to miejsce pięknych krajobrazów, gdzie wypoczywając na piaszczystych plażach, możemy obserwować ośnieżone góry Atlas. Jeśli szukamy wysokiego standardu i atrakcji w najlepszych hotelach w dobrej cenie, warto wybrać się na wakacje do Agadiru. To najmodniejszy kurort turystyczny, w którym obok długich, pięknych plaż czekają na nas luksusowe hotele, przytulne knajpki i bary. Dzień upłynie nam tu na słonecznych kąpielach, a wieczór można spędzić w jednym z klimatycznych miejsc w starej części miasta z restauracjami i kawiarniami. Na wakacje do Maroka udają się też osoby stawiające na aktywność - to znane miejsce wśród fanów surfingu i kitesurfingu oraz centrum gry w golfa.

Wakacje w Maroku to fascynujące spotkanie z miejscem pełnym śladów świetności dawnych wieków i pereł sztuki islamskiej. Warto udać się na wycieczkę do najbardziej kolorowego miasta Maroka czyli magicznego Marrakeszu. „Marrakesz nauczył mnie kolorów”- mawiał słynny, zakochany w mieście projektant wszech czasów Saint Laurent i trudno się z tymi słowami nie zgodzić. Wpisane na listę UNESCO miasto zachwyca bogato zdobionymi pałacami, wiekowymi ogrodami i licznymi meczetami z najsłynniejszym - Kutubijja na czele.

Marrakesz fascynuje kuchnią a powiedzenie „przez żołądek do Maroka” nabiera tu szczególnego znaczenia. Jednym z najbardziej fascynujących miejsc w Marrakeszu jest słynny plac Dżami al-Fana, który po zmroku zamienia się w magiczne miejsce pełne zaklinaczy węży, wróżbitów i połykaczy ognia. Kalejdoskop smaków, aromatów, barwna tradycja – tu poczujemy prawdziwy smak Orientu!
Maroko na majówkę

Wizyta na Dżami al-Fana będzie prawdziwą ucztą dla smaków – to jedna z największych restauracji pod gołym niebem. Obok tradycyjnych dań kuchni marokańskiej typu tadżin czy zupa harira możemy spróbować tu takie specjały jak np. gotowane ślimaki. W Marrakeszu znajdziemy też najlepsze na świecie restauracje, ekskluzywne herbaciarnie, modne hotele i wiele nietuzinkowych miejsc związanych z modą czy kulturą jak np. muzeum poświęcone twórczości wspomnianego Yves Saint Laurent, mieszczące w sąsiedztwie przepięknych Ogrodów Majorelle.

Czytaj o innych kierunkach >>>„Majówka” za granicą - gdzie wyjechać na długi weekend