VIVA MEXICO – Meksyk dla aktywnych!

Data publikacji: 02.11.2018 | Autor: Magdalena Plutecka
Powodów, by wybrać się na wakacje do Meksyku znajdziemy tysiące: rajskie plaże z białym piaskiem, imponujące skarby Majów i Azteków, fascynująca natura z tropikalnymi lasami, wodospadami czy słynnymi jaskiniami. To kierunek uniwersalny. Zarówno osoby spragnione błogiego lenistwa w słońcu na plażach z białym piaskiem, jak i fani aktywnych wakacji będą zachwyceni.

Ci, którzy przede wszystkim chcą odpocząć powinni wybrać się do Cancún. To tu znajdują się wysokiej klasy hotele, dobre restauracje i kluby, gdzie można potańczyć salsę czy zakochać się w meksykańskich smakach. W popularnych kurortach jak Cancún, Playa del Carmen czy Riviera Maya znajdziemy świetne szkółki do nurkowania. Amatorzy wodnego szaleństwa będą zachwyceni odkrywaniem raf koralowych a także cenotów, unikalnych studni krasowych na Jukatanie. Wiele radości dają sesje pływania z delfinami czy żółwiami.
Meksyk
Wakacje w Meksyku to jednak przede wszystkim niecodzienne spotkanie z kulturą i tradycją. Kolorowe fiesty i występy Mariachi w sombrerach, tradycyjne indiańskie wioski, przepyszna kuchnia i tradycyjna tequila - tu teraźniejszość splata się z historią. Skarby pozostawione przez dawne cywilizacje zapierają dech w piersiach. W takich miejscach jak Tulum, Uxmal i Chichen Itza odkryjemy ślady Majów i kultury prekolumbijskiej. Punktem obowiązkowym jest najlepiej zachowany ośrodek - miasto Chichén Itzá, którego budowa rozpoczęła się w IV wieku.

Do Meksyku Neckermann oferuje bezpośrednie wyloty z Warszawy, Katowic, Krakowa, Poznania, Wrocławia i Gdańska.