Najpiękniejsze miejsca na Sycylii. Zobacz galerię TOP 5 miejsc na włoskiej wyspie!

Data publikacji: 24.05.2019 | Autor: Ewelina Żółkowska
Planujesz wakacje na Sycylii? Mamy dla Ciebie TOP 5 miejsc, które musisz zobaczyć podczas wypoczynku we Włoszech! Sycylia to największa wyspa na Morzu Śródziemnym, znajdująca się na południu Włoch. Turystów przyciąga wspaniałym, górzystym krajobrazem, pyszną kuchnią i bogactwem zabytków. Będąc na Sycylii, warto odwiedzić Palermo – stolicę regionu, Taorminę – miasteczko, które zachwyca niesamowitym krajobrazem oraz wybrać się na Etnę – jeden z największych i wciąż aktywnych wulkanów w Europie. Sycylia na wakacje 2019 last minute, z opcją all inclusive, samolotem, a może z dojazdem własnym? Sam wybierz najlepszą dla siebie opcję i sprawdź 5 najpiękniejszych miejsc na Sycylii!

1. Palermo

Stolica regionu i piąte co do wielkości miasto we Włoszech. Warte zobaczenia ze względu na swoją bogatą historię i dużą ilość zabytków. Znajdująca się w Palermo kaplica Capella Pallotinum w Palazzo Reale robi wrażenie i jest obowiązkowym punktem na liście atrakcji do zobaczenia. Kolejnym pięknym miejscem jest ogród botaniczny, będący jednym z najstarszych i najpiękniejszych ogrodów we Włoszech. Można w nim znaleźć rośliny z całego świata! Będąc w Palermo nie można zapomnieć o katedrze przy Corso Vittorio Emanuele oraz katakumbach Kapucynów.

Palermo

2. Taormina

Miejscowość znajdująca się w północnej części wschodniego wybrzeża Sycylii. Turystów przyciąga niezwykłym krajobrazem – z jednej strony widok na Morze Jońskie, z drugiej na Etnę, jeden z największych wulkanów w Europie. Najważniejszymi zabytkami w Taorminie są grecki teatr z III w. p.n.e., średniowieczny zamek Castello czy brama Porta Messina. Najczęściej odwiedzanym przez turystów miejscem jest Piazza IX Aprile – plac z licznymi kawiarniami, barami i sklepikami.Taormina

3. Syrakuzy

Miasto wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Piękne krajobrazy, ciekawa historia i zabytki to tylko niektóre z atrakcji, jakie znajdziemy w Syrakuzach. Warte zobaczenia są teatr grecki z V w. p.n.e., znajdujący się na wzgórze Temenite, amfiteatr rzymski i Ołtarz Hierona II. Syrakuzy to również piaszczyste plaże – Lido Arenella czy Fontanne Bianche – idealne na rodzinny wypoczynek.


Syrakuzy

4.Etna

Czyli jeden z największych wulkanów w Europie! Etna robi wrażenie na każdym turyście. Warto wybrać się na wycieczkę w stronę kraterów Etny i doświadczyć niezapomnianych wrażeń. Na szczyt możesz się dostać wybierając pieszą wyprawę, wjazd kolejką liniową lub jeepem z przewodnikiem z okolic Taorminy.Etna

5. Zingaro

Nadmorski park krajobrazowy, idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Zingaro to bujna roślinność, klify, muzea i urokliwe plaże. To świetny pomysł na całodzienną, pieszą wycieczkę w otoczeniu natury.

Zingaro