Narty w marcu lub w kwietniu? Taniej i spokojniej!

Data publikacji: 28.02.2019 | Autor: Magdalena Plutecka

Narty w marcu


Myślisz o wyjeździe na narty czy snowboard wiosną? To idealny czas na białe szaleństwo w atrakcyjnej cenie! W większości alpejskich kurortów w Austrii, Włoszech, Szwajcarii czy Francji można szusować do końca kwietnia a nawet w maju.

Wiosną taniej! Gdzie najlepsze Free Ski Weeks?

Wiosenne wyjazdy na narty mają wiele zalet - wyjeżdżając o tej porze możemy zaoszczędzić nawet do 30%. Ceny skipassów i noclegów są znacznie niższe a w niektórych regionach rozpoczynają się Free Ski Week czyli tygodnie z gratisowymi karnetami narciarskimi. W marcu i kwietniu większe są też duże zniżki w szkółkach i wypożyczalniach sprzętu.

Słońce, spokój i dłużej na stoku!

Dlaczego warto pojechać na narty i snowboard w marcu lub kwietniu? Obok atrakcyjnej ceny do wyjazdu wiosną przekonują też walory wypoczynkowe. Wielu narciarzy uważa, że marcowe szusowanie należy do najprzyjemniejszych w sezonie. Po okresie ferii nartostrady pustoszeją, jest zdecydowanie spokojniej na stokach i mniejsze są kolejki do wyciągów. Zazwyczaj o tej porze możemy też liczyć na słoneczną pogodę. Dzień jest dłuższy, więc automatycznie więcej czasu można spędzić na stoku.

Najlepsze imprezy narciarskie - kiedy i gdzie?

Poza tym wiosna przyciąga ciekawymi imprezami muzycznymi. Przykładem może być np. odbywający się pod koniec kwietnia legendarny koncert Top of the Mountain w Ischgl będący największą wiosenną imprezą w Alpach (w tym roku koncertem zwieńczającym sezon będzie występ Lenny Kravitza 30.04) czy znany na świecie Electric Mountain Festival, który w tym roku odbędzie się w dniach 4-5.04.19 w Sölden.

Najlepsze miejscówki na narty w marcu i kwietniu

Dokąd jechać na narty w marcu i kwietniu? Włochy, Austria a może Szwajcaria? Najpopularniejszym regionem we Włoszech jest słoneczna dolina czyli Val di Sole z kurtami: Mezzaną, Marillevą, Folgaridą i Madonna di Campiglio na czele. Ten wybór nie jest przypadkowy. W Val di Sole panują doskonałe warunki klimatyczne: wyjątkowo obfite opady śniegu i ilość słonecznych dni w roku (8 na 10 jest w słońcu) sprawiają, iż jest to idealne miejsce na wakacje. Kolejnymi po Val di Sole ulubionymi wśród Polaków regionami narciarskimi we Włoszech są Val di Fiemme, Maso Corto oraz Livigno, które wyróżnia bogata oferta apartamentów, ale też Free ski Weeks czyli tygodnie w karnetem narciarskim w cenie. Tuż za Włochami plasuje się Austria, którą wybiera 32% klientów. Najpopularniejszymi kurortami w Austrii są Kaprun - Zell am See, do których udajemy się ze względu na doskonałe warunki śniegowe, które gwarantuje lodowiec Kitzsteinhorn, ale też stosunkowo bliską odległość i dobre połączenie z Polską. Polacy lubią także regiony: Pitztal, Stubaital Schladming-Dachstein i Zillertal, gdzie dzięki lodowcom można jeździć bez ograniczeń. Modne Sölden czy Ischgl doceniają przede wszystkim bardziej zaawansowani narciarze i osoby nastawione na bogate apres-ski.Czytaj też Raport narciarski Neckermanna - >>>Raport Neckermanna - Wyjazdy narciarskie Polaków w sezonie Zima 2018/19

Czytaj też Raport narciarski Neckermanna