Otwórz sezon narciarski z Adamem Małyszem w Ga-Pa!

Data publikacji: 15.06.2018 | Autor: Magdalena Plutecka
Nie możesz doczekać się zimy i szaleństwa na stoku? Już 9-14 grudnia wypróbuj pierwszy śnieg z Adamem Małyszem i biurem Neckermann w najlepszym niemieckim kurorcie Garmisch-Partenkirchen. Skipass gratis, apres-ski z radiem ESKA, testy nart ze Ski Team i zawody z nagrodami – nie przegap wyjątkowych atrakcji!

Neckermann Podróże największy organizator zimowego wypoczynku wśród polskich touroperatorów rozpocznie sezon huczną imprezą, której gościem specjalnym będzie Adam Małysz. Moc atrakcji, rodzinna atmosfera, dobra zabawa, narty w słońcu –SkiOpening z Neckermannem to jedna z najpopularniejszych imprez narciarskich.

Pod wieloma względami tegoroczna impreza zapowiada się wyjątkowo. Po raz pierwszy odbędzie się w zimowej stolicy Niemiec, doskonale znanym fanom skoków narciarskich Garmisch-Partenkirchen. Słynny kurort, zwany w skrócie Ga-Pa, leży prawie dokładnie 100 km na południe od stolicy Bawarii – Monachium.

Ga-Pa - bawarskie miasto pod najwyższą górą Niemiec Zugspitze

Garmisch-Partenkirchen jest bazą wypadową na najwyższy szczyt kraju Zugspitze. Oferuje doskonałe warunki narciarskie pozwalające na korzystanie z całego wachlarza atrakcji. Jako ośrodek lodowcowy daje gwarancję śniegu, co jest – jak wiemy – szczególnie ważne w grudniu, kiedy w niżej położonych ośrodkach narciarskich warunki nie zawsze są takie, jakich oczekiwalibyśmy.

Zugspitze Garmisch-Partenkirchen - informacje dla narciarzy:
  • 20 km tras zjazdowych
  • Wysokość: 2000-2830 m n.p.m.
  • Wyciągi czynne od 8.00-16.45
  • Nowoczesna gondola Zugspitze – czas przejazdu 9 min.
  • Kolejka zębata „Bayerische Zugspitzbahn” z centrum Garmisch-Partenkirchen na szczyt lodowca Zugspitze – czas przejazdu 40 min.
  • Snowpark; stok dla dzieci; lodowisko
Zugspitze Garmisch-Partenkirchen

Zwiedzanie skoczni Ga-Pa z Adamem Małyszem

Ideą Skiopeningu jest połączenie sportowych emocji na stoku z apres ski i wieczorną rozrywką, których z pewnością nie zabraknie. Testy nart organizowane przez Ski Team, konkurs narciarski z nagrodami czy zwiedzanie słynnej skoczni Garmisch-Partenkirchen z Adamem Małyszem to tylko niektóre z atrakcji. O zabawę na stoku i apres-ski zadba radio ESKA.

Gościem specjalnym imprezy jest Adam Małysz, który nie tylko jest legendą polskiego sportu, ale przede wszystkim wspaniałym kompanem, otwartym i życzliwym dla wszystkich uczestników imprezy. Sam zresztą bardzo pozytywnie ocenia poprzednie edycje imprezy.

„Wyśmienita zabawa, znakomita jazda a do tego rodzinna, serdeczna atmosfera. Nie może was tu zabraknąć w tym roku" – zaprasza Adam Małysz, który już po raz trzeci zaszczyci swoją osobą imprezę otwarcia sezonu z Neckermannem.
Zobacz film

Atrakcje kurortu Garmisch-Partenkirchen

Sama miejscowość Garmisch-Partenkirchen jest niezwykle malowniczo położona - to takie alpejskie Zakopane - a jej charakterystyczną cechą są przepięknie zdobione budynki w bawarskim stylu. Niektóre z kamienic liczą sobie nawet ponad 500 lat.
Ga-Pa ma swoją ciekawą historię. Te kiedyś dwie, oddzielone rzeką miejscowości Garmisch i Partenkirchen, zostały połączone na rozkaz Hitlera na rok przed zimowymi igrzyskami olimpijskimi w Monachium (1936). Obecnie funkcjonuje tu amerykańska baza wojskowa, a w niej znany ośrodek Marshall Center for European Security Studies.

Podczas imprezy Neckermann zapewnia zakwaterowanie w dwóch modnych i chętnie wybieranych przez sportowców i celebrytów 4-gwiazdkowych hotelach: Mercure Garmisch-Partenkirchen i Dorint Sporthotel Garmisch-Partenkirchen.

Więcej o Skiopeningu i możliwość rezerwacji.
Neckermann Podróże jest liderem organizacji zimowego wypoczynku wśród polskich touroperatorów. W sezonie zima 2018/19 biuro podróży zaprasza na najlepsze stoki Europy oferując bogaty wybór hoteli i apartamentów w najlepszych lokalizacjach we Włoszech, w Austrii, Szwajcarii, Francji, Polsce, Czechach, na Słowacji i w Niemczech. Na narciarzy i snowboardzistów w Neckermannie czeka wiele udogodnień i bonusów m.in.: obiekty ze skipassem gratis i gwarancja śniegu. W ponad połowie hoteli biuro podróży zapewnia bezpłatny pobyt dzieciom nawet do 16 lat.