Perła Karaibów Dominikana – kiedy najlepiej lecieć na egzotyczne wakacje?

Data publikacji: 23.07.2018 | Autor: Magdalena Plutecka
Leżąca w sercu Karaibów Dominikana jest ulubionym kierunkiem egzotycznych wakacji Polaków. Jej wizytówką są nie tylko rajskie plaże czy piękne hotele, ale też fantastyczna pogoda. Jaka jest tam pogoda, kiedy pora deszczowa - podpowiadamy, w których miesiącach najlepiej odwiedzić wyspę.

Marzycie o wypoczynku na rajskiej wyspie wśród egzotycznej przyrody? Koniecznie wybierzcie się na wakacje na Dominikanę, karaibską wyspę której wizytówką jest nieziemska natura, przepiękne plaże i niezwykle pozytywni, gościnni mieszkańcy. Najwyższej klasy hotele z all inclusive zapewniają wypoczynek na wysokim poziomie.

Kiedy najlepiej jechać na wakacje na Dominikanę? Wiecznie trwające lato czyni wyspę wymarzonym miejscem całorocznego wypoczynku. Dominikana leży w strefie klimatu podrównikowego, którą charakteryzuje duża wilgotność, wysokie temperatury i gwałtowne, aczkolwiek krótkotrwałe opady deszczu. Turyści najchętniej odwiedzają wyspę w zimowych miesiącach, aby doładować baterie i nacieszyć się słońcem, którego brakuje w Polsce. Coraz więcej osób wyjeżdża tam także latem.
Dominikana
W październiku, listopadzie i w grudniu na Dominikanie możemy liczyć na ok. 8 godzin słonecznych a średnie temperatury powietrza dochodzą nawet do 31°C w dzień oraz 21°C w nocy. To idealna pora na morskie kąpiele - woda nagrzana jest do 26-28°C.

Najzimniejszymi miesiącami w roku są styczeń i luty, choć temperatury powietrza oscylują wokół 25–29°C. Jest więc słonecznie a ciepła woda zachęca do kąpieli. Od marca temperatury powietrza rosną i w miesiącach letnich sięgają powyżej 30°C. Dominikanę cechuje duża wilgotność powietrza, która latem sięga nawet 90% co wzmaga uczucie ciepła. Może to trochę na początku doskwierać, ale dzięki wiatrowi i morskiej bryzie nie powinny to być dla nas zbyt uciążliwe upały.

Kiedy na Dominikanie jest pora deszczowa? Warto wiedzieć, że pora deszczowa na Dominikanie trwa od maja do grudnia, ale nie oznacza ulewnych deszczów jak np. w Azji Południowo-Wschodniej. Deszcz nie pada tu codziennie. Największe opady występują latem, głównie w maju i w czerwcu (warto wówczas zabrać kurtkę przeciwdeszczową). Nie są jednak uciążliwe, trwają zwykle od pół do godziny dziennie i szybko wraca po nich słońce.

Neckermann poleca na Dominikanie:


Wschodnie wybrzeże Dominikany – Punta Cana czyli prawdziwy smak Karaibów.

Półwysep Samana – niebiańskie plaże i wieloryby!

Północne wybrzeże Dominikany czyli srebrne miasto Puerto Plata.

Południowe wybrzeże Dominikany – Santo Domingo, Bayahibe i La Romana.