Północne wybrzeże Dominikany czyli srebrne miasto Puerto Plata

Data publikacji: 18.07.2018 | Autor: Magdalena Plutecka
Puerto Plata to drugi po Punta Cana najpopularniejszy region na Dominikanie. Słynie z pięknych plaż, doskonałych warunków do uprawiania sportów wodnych i…bursztynu! Zastygła w słonej wodzie żywica jest też jedną z najpopularniejszych pamiątek wywożonych przez turystów z Dominikany.

Dominikana
Stolicą regionu jest miasto Puerto Plata, które oczarowuje nas starą zabudową w stylu wiktoriańskim oraz wspaniałą panoramą miasta, która warto podziwiać ze szczytu Mont Isabel de Torres. Będąc w Puerto Plata warto zwiedzić muzeum Bursztynu, XVI wieczny fort św. Filipa oraz fabrykę rumu i czekolady. Atrakcją Puerto Plata jest także największy na wyspie park wodny Ocean World. Puerto Plata jest bazą wypadową do innych miast m.in. warto zwiedzić Santiago i Cabrerę.

Atutem regionu Puerto Plata są przestępne ceny. Przy nadmorskiej promenadzie Malecón znajdziemy wszystko: butiki, przytulne kafejki, modne kluby i dyskoteki i liczne restauracje, w których można potańczyć salsę i dobrze zjeść. Wypoczywając na Dominikanie warto spróbować aromatycznej kawy, tutejszych pełnych słońca owoców, a także kuchni kreolskiej, słynącej z wielu egzotycznych potraw jak juka czy podawane na różne sposoby platany.

Najsłynniejsze kurorty regionu Puerto Plata to miasto o tej samej nazwie, a także karaibska Ibiza czyli słynne centrum rozrywki Sosua, Playa Dorada i „wietrzne” Cabarete. Cabarete jest rajem dla amatorów sportów wodnych, znajdziemy tu kilka dużych baz windsurfingowych i kitesurfingowych.

Sprawdź kiedy najlepiej jechać na wakacje na Dominikanę