Południowe wybrzeże Dominikany – Santo Domingo, Bayahibe i La Romana.

Data publikacji: 18.07.2018 | Autor: Magdalena Plutecka
Pobyt w regionie Santo Domingo to beztroski relaks na pięknych plażach, który można połączyć ze zwiedzaniem ciekawych, historycznych miejsc. Stolica Dominikany Santo Dominga zostało założona w XV w przez brata Krzysztofa Kolumba i była pierwszym miastem w Nowym Świecie. Jest najstarszym a zarazem jednym z najnowocześniejszych na Karaibach. Znajdziemy tu wiele zabytków sięgających czasu kolonialnego. Historyczna część miasta została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Dominikana
Turystyczne must see Santo Domingo to pierwszy budynek mieszkalny w mieście czyli Dom Kolumba, górujący nad portem zespół pałacowo-muzealny Alcazar de Colon i Katedra Najświętszej Maryi Panny będąca pierwszą katedrą katolicką Ameryki.

W Santo Domingo znajdziemy wszystko czego można oczekiwać od idealnego miejsca na wakacje: lazurowe morze, rajskie plaże i wiele atrakcji. Stolica Dominikany to zarówno centrum kultury, jak i rozrywki. Bez problemu znajdziemy tu liczne bary, kawiarnie czy dyskoteki. W regionie znajdują się typowo wakacyjne kurorty jak np. Boca Chica czy zna. Warto wybrać się do leżącego na południowo-wschodnim wybrzeżu Dominikany regionu i kurortu La Romana słynącego z fantastycznych plaż (np. jedna z najpiękniejszych na wyspie plaża Uvero Alto) i luksusowych hoteli. Chętnie przyjeżdżają tu miłośnicy wszelakich sportów wodnych oraz gry w golfa.

Dla szukających spokoju i kontaktu z naturą polecamy hotele w niewielkiej miejscowości Bayahibe położonej na terenie parku narodowego Parque Nacional del Este. W jego skład wchodzi dziewicza wyspa Saona, przez wielu uważana za najpiękniejsze i najbardziej karaibskie miejsce na Dominikanie. To tu znajduje się niezwykłe „Piscina Natural”, zwana również największą „wanną Karaibów” czy „naturalnym karaibskim basenem” - fantastyczny kolor wody, rozgwiazdy wokół nas a w oddali rajska plaża – czy można wyobrazić sobie piękniejsze miejsce?

Sprawdź kiedy najlepiej jechać na wakacje na Dominikanę

Czytaj o innych regionach na Dominikanie:

1. Wschodnie wybrzeże Dominikany – Punta Cana czyli prawdziwy smak Karaibów
2. Półwysep Samana – niebiańskie plaże i wieloryby!
3. Północne wybrzeże Dominikany czyli srebrne miasto Puerto Plata

Neckermann poleca na Dominikanie:

Południowe wybrzeże Dominikany – Santo Domingo, Bayahibe i La Romana